Sepet Teslim, Karaman'ın Türkiye'ye Açılan Markası Olma Yolunda

Sepetteslim, Karaman'ın teveccühü ile Türkiye'ye açılmayı planlıyor. İşte Sepetteslim Mobil Uygulamasının merak edilen hikayesi.

Sepet Teslim, Karaman'ın Türkiye'ye Açılan Markası Olma Yolunda
01 Nisan 2020 - 18:13

Editör: Tek Lider Medya ve Sepetteslim ticari hayatına nasıl başladı?

Hasan Aktaş: 2018 yılında, yüzde 100 yerli ve milli yatırımlar ile Karaman’da hizmet hayatına başladık. Eğitim, yerel ve ulusal haber yayıncılığı, organizasyon ve medya alanındaki çalışmalarımıza, ticari alanda da faaliyet göstermek adına Sepetteslim’i dahil ettik. Bu kapsamda eğitim alanında Dini Akademi, yerel ve ulusal haber yayıncılığı alanında karaman.org ve dinigercekhaber.net haber platformları, medya alanında ise reklam danışmanlığı, sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlığı, yazılımsal ve grafiksel hizmetleri ortaya koyduk. Ticari alanda ise gelişen teknolojinin getirmiş olduğu imkanlardan vatandaşlarımızı faydalandırmak ve teknoloji pazarına ayak uydurabilmek adına Sepetteslim mobil uygulama projesini geliştirdik. Fikrimizi ilk ortaya koyduğumuzda, ekip arkadaşlarımızla birlikte hiç şüphesiz bunun Karaman’a ve Karamanlılara çok büyük kazançlar sağlayacağına şüphesiz inandık. Bu inancımızı azim, kararlılık ve olmazsa olmazımız heyecanımızla harmanlayıp çalışmalarımıza daha da özverili ve global bir bakış açışı ile hız verdik. Çok kısa bir sürede Karamanlı vatandaşlarımızın da teveccühünü kazanarak çok şükür şu anki konumumuza eriştik.

Editör: Tek Lider Medya’nın Sepetteslim markası neyi hedefliyor?

Hasan Aktaş: Sepetteslim bizim değil, Karaman’ın markası. Bizler heyecanlı gençler olarak hedeflerimizi sadece yerele göre baz almadık. Karaman’ın markası, Türkiye’nin markası haline gelsin istedik. 21 Haziran 1989 günü, 20202 sayılı Resmî Gazete ’de yayımlanan 3578 sayılı, 4 il ve 5 ilçe kurulması hakkındaki kanunun 2. maddesi ile Türkiye’nin 70. İli olarak ilan edilen Karamanımızın, halen o günden bugüne kadar il olarak tanıtılmasında belli başlı sorunların yaşandığını hepimiz görüyoruz. İşte Sepetteslim bizim değil, Karaman’ın markası derken de bu konuyu düstur edinmekteyiz. Bu kapsamda Sepetteslim, Karaman’ın Türkiye’ye açılan markası olmayı hedeflemektedir. Teknolojinin getirdiği yeniliklerle birlikte, gelişen dünyada dijital pazarlama ve elektronik ticaret sektöründe önemli bir konuma sahip olacağına inandığımız, bu konudaki yıllık iş planlarımızı ve ARGE çalışmalarımızı düzenli bir şekilde devam ettirdiğimiz Sepetteslim’in, Karamanlılara istihdam alanında katkı sağlamak ve vatandaşlarımıza hizmet etmek öncelikleri arasında yer almaktadır.

Editör: Peki şirket olarak yatırım düşünceleriniz nelerdir?

Hasan Aktaş: Biz şirket olarak, gelişmenin ve büyüme yolunun yatırımdan geçtiğini biliyor ve buna göre hareket ediyoruz. Hedeflerimiz, daima finansal kazanç ölçüsünü de ikinci plana çıkartarak, Karaman’a ve ülkemize ekonomik alanda katkı sağlama amacında olmuştur. Biliyoruz ki yatırım yapmazsak amaçlarımıza asla ulaşamayız. En önem verdiğimiz konuda kararlılığımızdan taviz vermeyerek, önce İç Anadolu Bölgesi olmak üzere Türkiye’nin 7 bölgesine de açılabilme aşamasında, gerekli bütün finansal yatırımları yapmaktan çekinmeyeceğiz. Zaten bu konuda çalışmaları bizzat takip edebilmek ve yatırım hamlelerini doğru atabilmek adına kurmuş olduğumuz bir ekip ve birimimiz bile var. 

Editör: Peki vatandaşlar neden Sepetteslim’i tercih etmeli?

Hasan Aktaş: Dünyada gelişen teknoloji, yenilikleri de beraberinde getiriyor. Bizlerde Türkiye olarak hem ekonomik hem de teknolojik anlamda bu pazarda güçlü bir şekilde yer alıyoruz. Ülkemizin büyüme oranında dünyadaki pek çok ülkeden daha önde olduğu aşikârdır. Teknolojinin de getirmiş olduğu yeniliklerden faydalanmak bütün vatandaşlarımızın hakkıdır. Bu pazarda neden bir Karaman markası oluşmasın? Vatandaşlarımızın Sepetteslim’i tercih etmelerindeki önemli faktörlerden birisi de Türkiye’de oluşacak olan Karaman markasına destek vermeleri olacak. Bu sayede hep birlikte, vatandaşlarımızı teknolojinin nimetlerinden doğru şekilde faydalandırmış, şehrimizin tanıtımına katkıda bulunmuş ve Karaman’da hem istihdam hem de ekonomik anlamda büyük bir adım atmış olacağız. Biliyoruz ki, Karaman merkezli bir yatırım yapmak, şehrimizin ekonomik anlamda da kalkınmasında büyük fayda sağlayacak. Her anlamda iş arayan gençlerimiz iş sahibi olacak. Karamanlı vatandaşlarımıza zamandan tasarruf ettirecek, hızlı ve yerinde güvenilir bir hizmet sunulacak. Bu konuda özellikle Karaman’da yaşayan vatandaşlarımızın, hepimize katkı sağlayacak olan bu projeye desteklerini bekliyoruz.

Editör: Peki Sepetteslim’i nasıl kullanabiliriz? Yaşlı veya engelli bireyler nasıl kullanacak?

Hasan Aktaş: Evet Sepetteslim’den o kadar konuşmuşken, kullanılabilirliğinden bahsetmeden geçmek olmaz. Sepetteslim mobil uygulamasını geliştirirken, yaklaşık 6 ay gibi bir ARGE çalışması sürecinden geçtik. Bu süreçte en önemli konulardan birisi şüphesiz geliştirdiğimiz mobil uygulamanın kullanılabilirliği oldu. Araştırmalarımızda yaşama yardımcı olarak geliştirilen çoğu uygulamada yaşlı ve engelli bireylerin bu hizmetlerden yararlanabilme konusunun eksikliğini fark ettik. İşte çalışmalarımızı da her kesime hitap edebilecek şekilde genel kapsamlı yürüttük. Ayrıca Türkiye’de market alışverişi, yemek siparişi, çiçek-çikolata ve hediyelik eşya gibi farklı sektördeki hizmetleri bir çatı altında toplayan tek uygulama olma özelliğine de ilk biz sahip olduk. Halen geliştirmeye devam ettiğimiz uygulamamıza ilerleyen süreçte sesli komut özelliği ile görme engelli ve yaşlı bireylerimizin de rahatlıkla kullanabilmesi adına önemli bir özellik ekleyeceğiz. Uygulamanın temasını da bu yönde düşünerek en kolay kullanılabilir ve anlaşılabilir biçimde tasarladık. Uygulamamız şu anda İOS telefon kullanıcıları için Play Store, Android telefon kullanıcıları için Google Play Store’de ‘Sepetteslim’ adında yayınlanmış ve aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Uygulamayı indirdiğinizde sadece bir defaya mahsus olmak üzere telefon numaranızla kayıt olabileceğiniz kolay bir panel göreceksiniz. Kayıt olduktan sonra uygulamanın market ve yemek olarak ikiye ayrılmış kategorileri sizleri karşılayacak. Buradan market veya yemek siparişlerinizi seçip sepetinize ekledikten sonra, sepetinizin size teslim edilebilmesi adına vermiş olduğunuz sipariş onayından sonra, en genç 30 dakika içerisinde kapınızda olacaktır. Üstelik Sepetteslim sizlere market alışverişleriniz hariç, yemek siparişlerinizde hiçbir şekilde getirme ücreti yansıtmayacak. Karaman’dan seçilmiş ve gerekli eğitimleri verilmiş donanımlı personellerimizin sizlere hizmeti en kısa sürede, güvenilir ve sağlam bir şekilde ulaştıracağından şüpheniz olmasın.

Editör: Ticaret haricinde neler ilginizi çeker?

Hasan Aktaş: Malumunuz ki her başarılı bir atılımın arkasında eğitim başta olmak üzere sosyal ve kültürel çalışmalar yer almaktadır. Bu kapsamda ilimizdeki eğitim, sosyal-kültürel ve gençlik çalışmalarına destek vermeyi son derece önemsiyorum. Bu vesileyle ülkemizde birçok önemli gençlik çalışmalarının mimarı olan Türkiye Gençlik Vakfı’nın Karaman İl Başkanlığı’nı yürütmekteyim.

YORUMLAR

  • 0 Yorum