banner56

Karaman'da İlk İftar Çadırı Topucak Mahallesinde Kuruluyor

Karamanlıları Aynı Sofrada Bir Araya Getirecek Olan İftar Sofralarının İlki Topucak Mahallesinde Kuruluyor

Karaman'da İlk İftar Çadırı Topucak Mahallesinde Kuruluyor

Karaman'da her Ramazan ayında geleneksel olarak bütün Karamanlıları bir araya getiren aynı sofrada toplayan iftar sofraları bugün Topucak Mahallesinde başlıyor.

Karaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen iftar sofrasında vatandaşlar önceden hazırlanmış masalara oturarak yemek sırasına girmeden yemekleri masalarına kadar getirilecek.

İftar sofrası programı aynı zamanda Ramazan Ayı'na özel olarak sohbetler gerçekleştirilecek ve bu programlar belediyenin sosyal medya hesabından canlı olarak yayınlanacak.

Konuyla ilgili Karaman Belediye Başkanı Savaş KALAYCI bütün mahalle sakinlerine davet ettiğini söylerek "Mübarek Ramazan Ayı’nın manasına uygun olarak bu yıl farklı mahallelerde iftar sofraları açacağız. Kuracağımız iftar sofralarında vatandaşlarımızla birlik ve beraberlik içerisinde, Ramazan Ayı’nın manevi ruhunu yaşayarak orucumuzu açacağız. Tüm hemşehrilerimizi kuracak olduğumuz gönül sofralarımıza davet ediyor, bu vesileyle 11 ayın sultanı Ramazan Ayı’nın, tüm İslam âlemine, ülkemize ve ilimize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22