banner56

Ak Parti'nin Seçim Sonuçlarına İtirazı Kabul Edildimi?

Ak Partinin İtirazı Sonrası Alınan Karar Sonucu...

Ak Parti'nin Seçim Sonuçlarına İtirazı Kabul Edildimi?

93.339 seçmenin Karaman 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde, Milliyetçi Hareket Partisinin adayı Savaş KALAYCI, 35.893 oy alarak, %39,57 oran ile seçimin kazananı oldu. Ak Partinin adayı Mahmut Sami ŞAHİN ise 34.735 oy (%38,43) aldı.

 Karaman'da 15 yıl sonra bayrağı, Eski Milliyetçi Hareket Partisi Karaman Belediye Başkanı Halil İbrahim GÜLCAN'ın ardından, yeniden Milliyetçi Hareket Partisinin adayı Savaş KALAYCI devraldı.

Seçimden sonra Ak Partinin itiraz edip etmeyeceğini merak konusuydu. Yüksek Seçim Kurulu son itiraz tarihi olarak (dün) 02.04.2019 saat 15.00'i gösterdi. Ak Parti'de dün öğleden sonra bütün sandıkların  ve geçersiz oyların tekrar sayılması için Merkez İlçe Seçim Kuruluna itirazda bulundu.

İtiraz Kabul Edildi Mi?

Adalet ve Kalkınma Partisinin itirazının ardından gözler Merkez İlçe Seçim Kurulunun vereceği karara çivrildi. Kurul, yaptığı toplantıda sadece 9 sandığın sayılabilmesi için karar verdi. 9 sandıkta tekrar sayılan oylarda sonuç yine AKP'nin aleyhine, MHP'nin lehine oldu.

Sarıveliler'de İtiraz Nasıl Sonuçlandı?

Sarıveliler İlçesinde daha önce AKP'den aday adaylığı koymak isteyen fakat aday adaylığına tekrar mevcut Belediye Başkanı Hayri SAMUR'un seçilmesi sonucu, bağımsız olarak adaylığını koyan Halil KULAK 79 oy ile Sarıveliler'de Belediye Başkanlığı seçimini kazandı. AKP'nin itirazının ardından Sarıveliler İlçesinde de oylar tekrar sayıldı. Hayri SAMUR yaptığı açıklamada " Aramızdaki oy var 79'dan 6'ya düştü." dedi.

Tüm sandıkların sayılması için yapılan başvuruda sadece geçersiz oyların sayılması kararı çıkan itiraz için, Hayri SAMUR gün içerisinde İl Seçim Kuruluna itirazda bulunacaklarını beyan etti.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2019, 12:42
banner71
YORUM EKLE
YORUMLAR
Suat kürekçi
Suat kürekçi - 9 ay Önce

KARAMAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDE SAYIN KARAMANLI SEÇMENLER ÇOGUNLUKLA KARAMANın HAS EVLADI SAVAŞ KALAYCIyı tercih ederek Açık ara Oy vererek.Resmi olmayan sonuçlara göre KARAMANa BELEDİYE BAŞKANI olarak SAVAŞ KALAYCIyı seçmiştir..bu netice itibarıyla halk meydanda aynı gün akşamı toplanmıştır...HİÇ SİZİN DİKKATINIZI ÇEKTİMİ. Meydandaki kalabalık saat 21'30da yogunlaştı işte bu alandaki saat tam 9.30da durdu..ve aradan 2gün geçmesine rağmen halen an itibarıyla ALANDAKİ SAAT 9/30da dır...sizce be anlatıyor...saat durdugu halde bu iş bitti dediği halde..bir türlü kabullenmediniz..Halbuki KARAMAN değişim istedi..tercihini yaptı siz ne yaptınız....itiraz..itiraz....nereye kadar.......

Suat kürekçi
Suat kürekçi - 9 ay Önce

Yahu kibir..kuşku..evham...haset...v.b..insanı içten içe yer bitirir...aynı kötü huylu kanser gibi...tüm bunlardan kurtulmanın reçetesini bilen var mı???nedir bu sıkıntı..bu telaş..atı alan üsküdarı geçmiştir..peki bu anlamlı sözü en çok kimden duyardık....buyrun çınaraltının oradaki musallaya...

SIRADAKİ HABER

banner23

banner22