Demir sopa ile öldürelen Mertcan'ın karnesi yürek burktu

Dün 18 milyon öğrenci karne heyacanı yaşadı. Ancak Hayat'da babası tarafından sözde ödevleri için demir sopa ile dövülen ve hayatını kaybeden Mertcan'ın sınıfında ise burukluk vardı.

19 Ocak 2019 - 14:24

Sözde ödev için yediği dayakla ölüme giden Mertcan'ın okulunda ise dün buruk bir sevinç vardı. Tüm öğrenciler karnelerini almak için okula giderken sınıftaki tek eksik Mertcan'dı. Tüm notları Pekiyi olan Mertcan'ın karnesini ise aileden alan olmadı.

Acılı anne yaşadıklarını şu ifadelerle anlatmıştı: "Beni her gün dövüyordu ve boşanma sürecinde eğer çocukları benden alırsan seni, çocukları ve aileni öldürürüm diye tehdit etti. Ben devletin çocukları vermeden önce araştıracağını ve sabıkalı olduğu için çocukları ona vermeyeceğini düşündüm ama bir celsede boşandık ve çocuklar ona verildi. Hatay’ın İskenderun ilçesinde babası tarafından dövülerek öldürülen 6 yaşındaki Mertcan ve sevgi evlerine yerleştirilen kardeşinin velayetinin suç makinesi babaya neden verildiği tartışmalarının ardından ölüm tehditleri çıktı. Anne Gülistan Özger, “Beni, çocuklarımı ve ailemi öldürmekle tehdit etti. Anlaşmalı boşandık hakim tek celsede bizi boşadı ama onun sabıka dosyasına bakılmadı” demişti. 

YORUMLAR

  • 1 Yorum