Yozgat'ta 24 Kasım Öğretmenler Günü düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Yozgat Valiliği Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Düzenlenen etkinlikte konuşan İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak, öğretmenlerin gününü kutlayarak, "Öğretmenlerimiz, topluma yön veren, ışık tutan rehberlerdir. Sizler, bilgi ve değerleri genç nesillere aktaran, onları geleceğe hazırlayan kılavuzlarsınız. Eğitim, her toplumun temel taşıdır ve bu temeli oluşturan en önemli şahıslar da sizlersiniz. Öğretmenlerimiz, sadece sınıfta ders anlatan kişiler değil, çocuklarımızın kalbine dokunarak hayatına yön veren, ilham kaynakları ve rol modellerdir." dedi. Konuşmanın ardından mesleğe yeni başlayan öğretmenler yemin ederken öğrenciler şiir okuyup, tiyatro gösterisinde bulundu. Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, tüm öğretmenlerin gününü kutlayarak emekli olan öğretmenlere teşekkür plaketi takdim etti. Törene Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Cumhuriyet Başsavcısı Recep Sevgili, daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Etkinliğin ardından Yozgat Valiliği Fuaye Salonu'nda öğretmenlere resepsiyon verilerek program sonlandı.
EĞİTİM
Yayınlanma: 25 Kasım 2023 - 11:39
Güncelleme: 25 Kasım 2023 - 11:39
Yozgat'ta 24 Kasım Öğretmenler Günü düzenlenen etkinliklerle kutlandı.
Yozgat'ta 24 Kasım Öğretmenler Günü düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Yozgat Valiliği Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
EĞİTİM
25 Kasım 2023 - 11:39
Güncelleme: 25 Kasım 2023 - 11:39
EDİTÖR
![Karaman Haber](https://www.karaman.org/images/yonetici/2023/01/karaman-haber-8569.png)
2003 yılında yayın hayatına başlamıştır. Karaman ve ilçerinden güncel haberlerin bulunduğu yerel tanıtım ve haber sitesidirç
İlginizi Çekebilir