banner56

Zabıta Ekiplerinden Sıkı Denetim

Karaman Zabıta Müdürlüğü Ekipleri İş Yerlerine Sıkı Denetim Uyguluyor

Zabıta Ekiplerinden Sıkı Denetim

Karaman Belediyesine bağlı Zatıba Müdürlüğü ekipleri Karaman'da gıda imalatı ve satışı yapan iş yerlerine sıkı denetim uyguluyor. Denetimler esnasında görülen eksiklikler hakkında gerekli uyarıları veya yaptırımlar uygulanıyor.

Vatandaşlarımızın sağlığı için Zabıta Müdürlüğü bünyesinde oluşturduğu Gayri Sıhhi Müessese İş Yeri Denetim ekibi tarafından Karaman'da gıda gıda imalatı ve satışı yapan bütün iş yerleri denetleniyor. Konu ile ilgili uzaman personel ve zabıta ekiplerince yürütülen denetimlerde, iş yeri açma ruhsatı, genel temizlik, üretilen mamüllerde kullanılan gıda ürünü ve destekleyici maddelerin son kullanım tarihleri, saklanma koşulları, üretim ekipmanlarının temizliği, personelin kıyafetleri ve ürünlerin kamufle edilmesinde kullanılan örtüleri tek tek kontrol etti.

Şehrimizin farklı bölgelerinde üretim yapan bir çok satış işletmelerini denetleyen ekipler, bazı işyerlerinde görülen eksiklikleri rapor ederek, eksikliklerin giderilmesi için süre verdi. Zabıta Müdürlüğü ekipleri halkımızın sağlığını tehdit eden her türlü unsura karşı, halk sağlığının korunması için denetimlerimiz sıklıkla devam edecektir dedi.

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22