banner56

Vatandaşın Şikayetçi Olduğu Kaldırım Taşları Sonunda Yapılıyor

Karaman'ın En İşlek Caddesi Olan İsmet Paşa Caddesindeki Kırık Kaldırım Taşları Sonunda Yapılıyor

Vatandaşın Şikayetçi Olduğu Kaldırım Taşları Sonunda Yapılıyor

Karaman'da uzun süredir problem haline gelen ve vatandaşların süreklilik ile mağduriyet yaşadığı sorun ortadan kalkıyor. Sürekli şikayetler ve tepkiler ile gündeme gelen Karaman'ın en işlek caddesi olan İsmet Paşa Caddesi'nin kırık ve altı boş kaldırım taşları sonunda yapılıyor. 

Seçimden öncede bir çok kez gündeme gelen bu konudan vatandaşlar çok muzdaripti. Uzun süre bir türlü çözüme kavuşturulamayan bu sorunun 2-3 günlük bir iş olduğu görüldü. İsmet Paşa Caddesi Karaman'da en çok ziyaretçi akınına uğrayan binlerce vatandaşın her gün kullandığı bir cadde. Hatta geçtiğimiz yıllarda insan yoğunluğundan dolayı çift yönlü yol kapatılarak tel yönlü şerit halinde getirilmişti.

Yaşlılar Yürüyemiyordu

Kaldırım taşlarının altyapısı sağlam olmadığı ve kırıldığında içerisine su aldığı için üzerine basanların dengesini kaybetmesine neden oluyordu. Birçok kez burada yürüyen yaşlı vatandaşların bu taşlar yüzünden düşüp hastaneye kaldırıldığına şahit olduk. 

Vatandaş Bir Çok Şikayet Etmişti

Artık beraberinde kazalarıda getiren bu sorun vatandaşın canına tak etmiş ve defalarca kez Belediye'ye çağrıda bulunulmuştu. Sürekli çözüm getirileceği söyleniyor ve geçici bir onarma ile yine eski haline dönüyordu.

Yeni Belediye Başkanı Duruma El Attı

Yeni Belediye Başkanı Savaş KALAYCI vatandaşların sorunlarına kalıcı çözüm üretmek gerektiği konusunun sürekli üzerinde durmakta. İsmet Paşa esnafının ve vatandaşların çağrısına duyarsız kalmayan Başkan KALAYCI hemen kalıcı onarma çalışmalarını başlattı. Çevrede tespit edilen bütün kırık ve altı boş kaldırım taşları özenle tekrar düzenlenerek onarıldı.

Karaman'lı Esnaf ve Vatandaş Başkan'a Teşekkür Etti

Karamanlıların uzun süredir muzdarip olduğu bu konuya çözüm getiren yeni Belediye Başkanı Savaş KALAYCI'ya İsmet Paşa Esnafı ve Vatandaşlar teşekkür etti ve memnuniyetlerini belirtti.

Haber: Oğuz BEKTAŞ / Karaman Yerel

banner80
YORUM EKLE
YORUMLAR
Suat KÜREKÇİ
Suat KÜREKÇİ - 1 yıl Önce

Bizlerde buradan sevgili başkanbeye ve ekibine duyarlı davranışlarından ve şehrimizi böyle çirkin görüntülerden arındırdıkları için teşekkürler ederiz...

Fransa
Fransa - 1 yıl Önce

Sayın başkan kalaycı kaldırımları işgal eden kirleten esnaf ve vatandaşlara da bi el atsa

Cemre yılmaz
Cemre yılmaz - 1 yıl Önce

Sokaklardaki ağaçlarıda budasanız çok güzel olur kaldırımlarda yürenemiyor bile
Parklarınızda çok bakımsız çimler çok uzun parklarda kötü bir görünüm oluyor

SIRADAKİ HABER

banner23

banner22