Şehit Muhammed YALÇIN'ın Ailesi Karaman'da

Karaman’da Denetimli Serbestlik İl Müdürlüğü, 15 Temmuz Milli Birlik ve Beraberlik Semineri programı düzenledi.

12 Temmuz 2019 - 17:57 - Güncelleme: 12 Temmuz 2019 - 18:18

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından Karaman İl Müftülüğü tarafından görevlendirilen hocalar tarafından bütün şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okundu ve inilen hatm-i şeriflerin duası yapıldı.

Daha sonra Karaman Cumhuriyet Başsavcı Vekili Osman TEZCAN konuşmasını yapmak üzere sahneye çıktı.

“Geçmişten günümüze kadar hiçbir esaret altında kalmayan, sayısız ihanetlerle karşılaşan Türk Milleti başından büyük bir belayı daha savarak milli birlik ve beraberliğini tüm dünyaya göstermiştir.” diyerek sözlerine başlayan TEZCAN konuşmasında;

“Benim Karamanlı Ayşe teyzemin, Fatma ablamın çalışıp, çabalayıp alın teri ile kazanıp devlete verdiği vergisi ile alınan silahlarla, mermilerle, tanklarla, helikopterlerle yine benim Ayşe teyzeme, Fatma ablama, 33 kurşunla şehit olmuş Ömer HALİSDEMİR’imize, Karamanlı şehidimiz Muhammed YALÇIN kardeşimize kurşun sıktı bu hainler. Bayrak inmez, vatan bölünmez, şehitlerde asla ölmez. ” ifadelerine yer verdi.

Program Cumhurbaşkanlığı sitesinde yayınlanan 15 Temmuz klibinin gösterimi ile devam etti. Klipten sonra sahneye çıkan Halil ERBAY kahramanlık türküleri ve 15 Temmuz için kendisinin özel olarak yazıp bestelediği türküyü seslendirdi.

Daha sonra Karamanlı şehidimiz Muhammed YALÇIN’ın babası Selahattin YALÇIN günün konuşmasını yapmak için sahneye çağrıldı.

Sözlerine; ”15 Temmuz tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve Türk milletinin milli iradesine karşı FETÖ Terör Örgütü bir darbe girişimi düzenledi.  Bu hain darbe teşebbüsü Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğini dış güçlerin eline teslim etmeyi, Türkiye Cumhuriyeti’ni sömürgeci Batılı devletlerin işgaline zemin hazırlayacak bir kaos ortamına sürüklemeyi amaçlıyordu.” diyerek başlayan şehit babası YALÇIN;

“15 Temmuz 2016 gecesi hiç beklemediğimiz bir yerden hain bir saldırıya maruz kaldık. Kurtuluş Savaşı’nda Nene Hatun’u, Maraşlı Sütçü İmam’ı, İzmir’i işgal eden Yunanlılara ilk kurşunu sıkan gazeteci Hasan Tahsin’i çıkaran bu bereketli topraklar; 15 Temmuz geçeside darbecilere karşı ilk kurşunu sıkan Ömer HALİSDEMİR’i, henüz 15’inde olan Halil İbrahim YILDIRIM’ı, Engin TİLBAÇ’ı, evladımız Muhammed YALÇIN’ı ve diğer 251 kahraman şehidi bağrından çıkarmıştır.” dedi.

Program Cumhuriyet Başsavcı Vekili Osman TEZCAN’ın şehidin babası Selahattin YALÇIN’a, Muhammed YALÇIN’ın fotoğrafının işlenmiş olduğu bir tablo, annesine çiçek buketi ve şehidin kardeşine Türk Bayrağı hediye etmesiyle sona erdi.

Karaman Haber
Haber & Foto: Oğuz BEKTAŞ / Yerel

YORUMLAR

  • 0 Yorum