banner56

Minikler Karaman Semalarını Uçurtmalar İle Süslediler

Üniversiteli abileri ve ablaları minikler ile birlikte uçurtma uçurdu.

Minikler Karaman Semalarını Uçurtmalar İle Süslediler

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde 81 ilde eş zamanlı "23 Nisan Uçurtma Şenliği" etkinliği düzenlendi. Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda bulunan üniversite öğrencileri ve gençlik liderleri, minik öğrenciler ile birlikte Türk Dünyası Kültür Parkı'nda düzenlenen uçurtma şenliğinde bir araya gelerek uçurtma uçurdu.

Şenlik kapsamında üniversiteli abileri ve ablaları ile geleneksel çocuk oyunları, yakan top ve mendil kapmaca gibi oyunlarda oynadı. Aynı anda 150 uçurtmanın gökyüzündeki dansını izleyen minikler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında kendilerini unutmadıkları için abi ve ablalarına teşekkür etti.

Etkinlik ile ilgili açıklama yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman BEBEK ;"Gençlerimizin toplumsal hayatın her alanına etkin katılımını sağlamak, üretkenlik düzeylerini yüksek tutmak ve toplumda birlik ve beraberlik duygularını artırılmak adına düzenlediğimiz etkinlikte çocuklarımızın yüzündeki mutluluk görülmeye değerdi. KYK’lı öğrencilerimiz ve minik öğrencilerimiz ile birlikte unutulmaz bir 23 Nisan yaşadık. Tüm çabamız ve gayretimiz bu özel günde çocuklarımızı mutlu etmek ve onlara unutulmaz bir gün yaşatmaktı. Etkinliğimiz hem onlar hem de bizim için güzel bir anı oldu” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2019, 12:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER