banner56

Memur-Sen Genel Başkanı Ali YALÇIN Karaman Eğitim-Bir-Sen Şubesinin Açışılını Yaptı

Bugün Karaman'da, Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali YALÇIN'ında Katılımları İle Eğitim-Bir-Sen Karaman Şubesi'nin Açılışı Gerçekleştirildi.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali YALÇIN Karaman Eğitim-Bir-Sen Şubesinin Açışılını Yaptı

Açılış bugün saat 17.00'da, Yunuskent Mahallesi, 846. Sokakta bulunan yeni Eğitim-Bir-Sen Karaman Şubesi binası önünde gerçekleştirildi.

Açılışa Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali YALÇIN, Karaman Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Yunus ÖZDEMİR ve Başkan Yardımcılar, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Rektörü Mehmet AKGÜL, Daire Amirleri, İl Genel Meclisi Başkanı Adem KAPAR, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, Birlik ve Sendikaların Başkanları ve Temsilcileri, çevre illerden destek için gelen sivil toplum kuruluşları, birlik ve sendikların başkanları, Basın Mensupları, üyeler ve vatandaşlar katıldı.

Genel Başkan Ali YALÇIN'ın alana teşrif etmesi ile birlikte başlayan programda Kur'an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildikten sonra açılış konuşmasını Karaman Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Yunus ÖZDEMİR yaptı.

"Böyle güzel bir binanın,mekanın inşası bizim ölçeğimizde elbette mümkün olamazdı. Şayet genel merkezimiz bize maddi ve manevi destek vermemiş olsaydı. Onun için Genel Başkanımız Ali YALÇIN ve onun şahsında bütün genel merkez yöneticilerimize teşekkürlerimi arz ederim. Bizim ölçeğimiz derken şunuda özellikle belirtmek isterim. Bugün elbette bugün karaman coğrafi sınırı küçük gibi görünsede kendini Karaman göçmeni sayan binlerce insanın kalp merkeziyiz biz. Bu manada bir ucu Balkanlar'da, bir ucu Karadeniz'de bir ucu Kıbrıs'ta olan büyük bir beyliğiz biz. Ve bir Bey her zaman Bey'dir. Yeterki ruh köklerini nyeraltı suları gibi şarıl şarıl çağladığı gönül coğrafyasına sırtını dönmesin.

Bu bina gönüllerin biraraya geldiği, ellerin üst üste konulduğu, ruhların birbiriyle tahaşşuk ettiği, madde ve mananın hercümerç edilidği bir yapı oldu. Hemşerimiz Yunus'un deyişiyle; "Ol Şar'a vardım, ben dahil yapıldım.Ta şu toprak arasında" dediği gibi bizde mekanların sunduğu bu imkanlar vesilesi ile gönüllerimizi, bedenlerimizi, ruhlarımızı burada yoğurarak büyük medeniyet hayalimize hizmet etmeye çalışacağız.

Bu manada Kurucu Genel Başkanımız Merhum Mehmet Akif İNAN'ı tekrar rahmet ve minnetle anıyoruz. 

Gerek bu binanın alımında, gerekse diğer hususlarda desteğini her zaman yanınmızda hissettiğimiz, şuanda da aramızda olup mutluluğumuzu bizimle paylaşan Genel Başkanımıza, Genel Başkan Yardımcılarımıza, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerimize çok teşekkür ederiz. Hakeza iki şubesimizi özellikle belirtmeme müsade edin. Konya'mız ve Kahramanmaraş'ımız. Onların verdiği maddi ve moral desteği bizim için çok kıymetliydi. Bu vesileyle başkanımzıın şahsında, Konya Eğitim-Bir-Sen şube yönetimine ve Abdulaziz başkanımın yönetiminde Maraş yönetmine teşekkürü bir çok biliyorum.

Desteğini bizden esirmeyen herkese çok teşekkür ediyoruz. Gerek buranın tadilatında, gerekse diğer işlerde yoğun mesai harcalayan şube yönetim kurullarımıza, ve bu bütün bu çalışamları yaparken zamanlarını çaldığımız eşlerimize çocuklarımıza şükranlarımı sunuyorum. Eşimiz, eşlerimiz olmasaydı burada bir başarı hikayesi yazılamazdı. Katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrın ayrı teşekkür ediyorum." dedi.

Genel Başkan Ali YALÇIN'ın açıklamarı videolu olarak diğer haberimizde yer alacaktır.

Karaman Haber
Haber: Oğuz BEKTAŞ / Yerel / Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER