banner56

Mahalleli Şikayet Etti, Karaman Belediyesi Yıktı

Karaman'ın Topucak Mahallesinde Göçmek Üzere Olan Bir Evi Mahalle Sakinleri Belediye'ye Şikayet Etti.

Mahalleli Şikayet Etti, Karaman Belediyesi Yıktı

Göçmek üzere olan evi mahalle sakinlerinin Karaman Belediyesi yetkililerine şikayet etmesi üzerine belediye ekipleri ev için yıkım kararı çıkardı. 

Karaman Belediyesi, şehrin görüntüsüne zarar veren, aynı zamanda can güvenliğini tehdit eden yapıları yıkıyor. Belediye tarafından belirlenen taşınmazın imar ve kayıtları kontrol edilerek teknik personel tarafından değerlendiriliyor. Değerlendirmeler sonucunda tehlike arz eder bu yapılar Karaman Belediyesi ekipleri tarafından yıkım kararı çıkartılarak yıkılıyor.

Karaman'da kentleşme ve yapılaşmanın başlamadığı, henüz çok eksiği olan mahalleler bulunuyor. Bu mahallelerde de yıkık ve virane evler mevcut. Fen İşleri Müdürlüğü tehlike arz eden, can güvenliğini tehdit eden bu yapılarla ilgili gelen şikayetleride değerlendiriyor.

Buna örnek olarak en son olay Karaman Merkez'de bulunan Topucak Mahallesi'nde meydana geldi. Mahalleli yıkılmak üzere olan kerpiç toprak yapıdan sürekli sesler duymaya başladı. İçerisindeki kalaslar ve yapının çatlaması sonucu göçmesi göz önünde bulundurularak yapı mahalle sakinleri tarafından Karaman Belediyesi yetkililerine şikayet edildi.

Belediye ekipleri yaptıkları incelemeler ve aldıkları karar sonucu evi yıkmak için hazırlıklara başladı. Neredeyse çökmek üzere olan yapı Fen İşleri Müdürlüğ ekipleri tarafından güvenlik önlemleri alınarak yıkılıyor.

Karaman Haber
Haber: Oğuz BEKTAŞ / Yerel / Şehir
Foto: Hüseyin ZENGİNOĞLU

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2019, 12:33
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22