banner56

KMÜ Rektörü Mehmet AKGÜL'den Basın Bayramı Mesajı

Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Basın Bayramı Nedeniyle Bir Kutlama Mesajı Yayımladı

KMÜ Rektörü Mehmet AKGÜL'den Basın Bayramı Mesajı

Prof. Dr. Mehmet Akgül yapmış olduğu açıklamasında;

"Bilindiği üzere 24 Temmuz günü, basında sansürün kaldırılmasının yıldönümü olması nedeniyle Basın Bayramı olarak kutlanmaktadır.  

Basın mensuplarımız; tarafsız, objektif ve dürüst habercilik ilkeleriyle mesleklerini titizlikle yaparken gece gündüz demeden büyük bir gayretle çalışmakta, doğru ve hızlı bir şekilde milletimizi bilgilendirerek bu manada önemli bir kamusal hizmeti de yerine getirmektedirler. 

Meslek etiğine sahip  çıkan, ülke çıkarlarını her şeyin üstünde tutan ve gazetecilik ilkelerine sonuna kadar bağlı basın mensupları sayesinde halkımız haber alma ihtiyacını anında karşılayabilmekte, ülke ve dünya gündemini sağlıklı bir şekilde takip edebilmektedir.  

Bu düşüncelerle, bu zorlu meslekte görevlerini büyük bir özveriyle yerine getiren tüm basın çalışanlarının ve ilimizde faaliyet gösteren yerel ve ulusal basın temsilcilerinin 24 Temmuz Basın Bayramını kutluyor; kendilerine görevlerinde başarı ve kolaylıklar diliyorum." ifadelerine yer verdi.

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22