Karamanlı Şehidimiz Mehmet Kızılca

Diyarbakır'ın Silvan İlçesinde şehadet şerbetini içen yiğidimiz Jandarma Uzman Onbaşı Mehmet Kızılca'nın şehadetinin 2. sene-i devriyesi rahmet ve özlemle anıyoruz.

03 Ekim 2019 - 14:49 - Güncelleme: 09 Ekim 2019 - 14:42

Karamanlı şehidimiz Mehmet Kızılca 21 yaşında bir yiğitti. Aslen Karaman'ın Güneyyurt beldesindendi. Karaman'ın havasını solumuş, ekmeğini yemiş, suyunu içmiş bir evladımızdı.

Mehmedimiz, 03 Ekim 2017 yılında Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde arızalanan aracı için çağırdığı tamirciyi beklerken PKK'lı teröristlerce pusu kurularak şehit edildi.

Haber Karaman'a çok acı düştü. Yiğidimizin şehadet haberi Kazancı'da ikamet eden baba ocağına tez ulaştı.

Kara Ekim'in sabah saatlerinde şehidimizin cenazesini almak için babası Mustafa, annesi Fadime, ağabeyi Müjdat ve kız kardeşi Sümeyye Kızılca hastaneye geldi.

Evlatlarını Allah yolunda vatan için şehit veren aile şehit Mehmet Kızılca'nın yüzünü son kez gördü.

Şehidin ağabeyi Müjdat Kızılca, akrabalarının kollarında "Tek kardeşim vardı. Kardeşim aslandı. Şimdi ben kime kardeşim diyeceğim" diyerek gözyaşı döktü.

Hastane morgundan alınan şehidimizin cenazesi yaklaşık 200 araçlık konvoyla Güneyyurt beldesindeki baba ocağına götürüldü.

Şehidin cenazesi eve alınarak bir süre burada bekletildi.

Şehidin 97 yaşındaki babaannesi Kadriye Kızılca, oturduğu ahşap evinin merdivenlerinde torunu için gözyaşı döktü.

Şehidimizin cenazesi daha sonra cenazenin kılınacağı Abdullatif Camisi'ne getirildi.

Şehidin cenazesi musalla taşına konulduktan sonra baba Mustafa Kızılca ve anne Fadime Kızılca, tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

Çocuklarının tabutunu ve fotoğrafını öpen baba Mustafa ve anne Fadime Kızılca, "Seni yalnız bırakmıyoruz. Buradayız. Kimseyi sevindirmeyeceğiz" dedi.

Baba Mustafa Kızılca ardından oğlunun fotoğrafına bakarak, "Çok yakışıklısın oğlum" diyerek gözyaşlarına hakim olamadı.

Ailenin bu sözlerinin ardından şehidin tabutunun başında saygı duruşunda bulunan bir askerin de gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü.

Şehit Uzman Onbaşı Mehmet Kızılca, öğle namazını müteakip yaklaşık 5 bin kişinin katılımıyla kılınan namazının ardından belde mezarlığına dualarla defnedildi.

Şehidimizi şehadetinin 2. yıl sene-i devriyesinde rahmet ve minnetle yad ediyoruz. Yüce Allah ruhu şad, mekanını Cennet eylesin.

YORUMLAR

  • 0 Yorum