banner56

Karamanlı Salih Yurda Dönüyor

21 yaşındaki AML Lösemi hastası Karamanlı Salih için Türkiye'den havalanan ambulans uçak Rotterdam Havalimana inerek Salih ve annesini yurda getirmek üzere aldı.

Karamanlı Salih Yurda Dönüyor

Türkiye evladına sahip çıktı. 21 yaşındaki AML Lösemi hastası Salih Kör kardeşimiz için Türkiye'den havalanan uçak sabah saatlerinde Rotterdam Havalimanı'na iniş yaptı.

Karamanlı Salih, AK Parti Karaman Milletvekilleri Selman Oğuzhan Eser ve Sayın Recep Şeker'in girişimleri sonucunda Hollanda'nın sağlık imkanları, koşulları ve personellerinin yetersiz olmasından dolayı Türkiye getirilerek burada tedaviye alınacak.

T.C. Lahey Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamada, "AML Lösemi hastası vatandaşımız Salih Kör’ün ülkemizde tedavi olmasını sağlamak amacıyla, T.C. Sağlık Bakanlığı , T.C. Lahey Büyükelçiliği / Ambassade van de Republiek Turkije in Den Haag ve Başkonsolosluğumuzun işbirliği halinde yürüttüğü yoğun çalışma çerçevesinde, T. C. Sağlık Bakanlığı ambulans uçağı, bu sabah Rotterdam Havalimanından vatandaşımız ve annesini alarak ülkemize hareket etmiştir. Dualarımız Salih kardeşimizle..." denildi.

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22