banner56

Karaman'ın Durakları da Boş Kaldı

Karaman korona virüs sessizliğine bürünüyor.

Karaman'ın Durakları da Boş Kaldı

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan korona virüs tüm dünyada giderek etkisini artırıyor. Virüsün ülkemizde de görülmesiyle birlikte tedbirler hat safhaya çıkartıldı.

İçişleri Bakanlığı'ndan yayınlamış olduğu bir genelgede, "Ek genelgeye göre 16 Mart 2020 günü saat 24.00 itibarıyla tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulacak." talimatı geldi.

Böylece Karaman'da da bu işletmeler geçici bir süreliğine faaliyetlerini durdurdu. Virüsün yayılmasını önlemek amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığı aldığı tedbirler kapsamında Cuma günü camilerin kapılarının kilitlenmesini kararlaştırdı.

Uyarıları dikkate alan vatandaşlar ise hem kendi sağlıklarını hem de çevresinde bulunan insanların sağlıklarını düşünerek bire bir temastan ve toplu alanlardan uzak durmaya başladı.

Atatürk Bulvarı (30. mt yol) üzerinde bulunan Eski Odun Pazarı otobüs durağı da korona virüsten önce bu saatlerde iğne atsan yere düşmez halde oluyordu. Virüs kapsamında bireylerinde kendi almış olduğu tedbirler nedeniyle otobüs durakları da boş kalmış oldu.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2020, 14:24
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22