Karaman TÜGVA İl Temsilciliği Yönetimi Değişti | İşte Yeni Yönetim

TÜGVA Karaman İl Temsilciliği olağan genel kurulunu gerçekleştirdi.

Reklam
Reklam
01 Ağustos 2019 - 16:10 - Güncelleme: 01 Ağustos 2019 - 16:20

Genel Başkan Yardımcısı Okan Özer, Teşkilat Bölge Sorumlusu Osman Faruk Demirli, önceki il temsilcisi Adnan Koyuncu, yeni il temsilcisi Hasan Aktaş ve il yönetim kurulunun katılımıyla gerçekleştirilen genel kurul, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Yunus Emre Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen genel kurulda, Karaman İl Temsilciliği tarafından yapılan ve yapılacak olan yeni çalışmalar hakkında bilgiler aktarıldı.

TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Okan Özer, Türkiye’de teşkilatlanarak büyük bir aile haline gelen TÜGVA’nın, yapılan çalışmalarla birlikte umutlu bir manzara ortaya koyduğunu kaydetti. Türkiye Gençlik Vakfı Teşkilat Bölge Sorumlusu Osman Faruk Demirli ise, Karaman’ın en uzaktaki bir köyünde bile teşkilatlanmanın, ulaşılmaza ulaşmak için karar verilen yolda emin adımlarla ilerleyebilmenin, hiçlikler içerisine düşerek bir ele ihtiyaç duyduğu anda umutsuzluğa kapılan gence el uzatan bir gençlik hareketi olmanın önemine vurgu yaparak, TÜGVA’nın bu durumda üzerine düşen büyük sorumluluklara dikkat çekti. Bir önceki yönetimi şimdiye kadar yapmış oldukları bütün çalışmalardan dolayı tebrik eden Demirli, göreve yeni gelecek olan yönetime de başarılar diledi.

TÜGVA önceki Karaman İl Temsilcisi Adnan Koyuncu’da göreve geldikleri günden bu yana yapılan çalışmaları aktardı. TÜGVA gibi gençlere hitap eden ve bu konuda çok büyük veballeri üstlenen bir vakıfta çalışmaktan, bu ailenin içerisinde olmaktan onur duyduğunu belirten Koyuncu, yeni yönetime başarılar dileyerek, vakıf hizmetleri içerisinde nerede olursa olsun daima görev almaktan büyük gurur duyacağını belirtti.

Daha sonra görevi devralan TÜGVA Karaman İl Temsilcisi Hasan Aktaş yapmış olduğu konuşmasında,“2014 yılında kurulan ve 5 yıl gibi kısa bir sürede büyük bir aileye dönüşen Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ailesi, bugün görevi teslim aldığımız Karaman İl Temsilciliği’nde bizleri de arasına almış bulunmaktadır. Vakıf medeniyetine gönül veren bizlerinde katkısıyla inancımız ve kültürümüz gereği başta tüm canlılar olmak üzere insana, gençlere hizmetlerimizi arttırarak sürdüreceğiz. Zira Vakıf Medeniyeti, iki temel değer üzerinde yükselmiştir.

Birincisi yapılan hayırlarla Allah’a yaklaşmak diğeri ise bu hayır işleriyle insanlığa, daha genel anlamıyla bütün canlılara faydalı olmak ve sevgilerini kazanmaktır. İyi bir insan olmanın temelinde insanlara faydalı olmak vardır. Türkiye Gençlik Vakfı’nın açmış olduğu bu kapıda bu yolda hizmet yaparken ne bölgesel, ne de kentsel bir ayrım içerisinde olunmamıştır. Başından beri yurdumuzun en ücra köşelerinde bulunan gençlerimiz dâhil olmak üzere, hatta sınırlarımız haricindeki coğrafyalarda bile, nerede ihtiyaç durumunda olan bir insanımız gencimiz varsa Vakfımızın tüm imkânları seferber edilmiştir. Ülkemizin ve milletimizin hedeflerine Türkiye Gençlik Vakfı Karaman İl Temsilciği yönetimi olarak bizlerde katkı sağlamak, daha iyi projelere imza atabilmek için en iyi şekilde çalışacağız.” ifadelerine yer verdi.

Ardından yeni yönetimle birlikte gerçekleştirilecek olan proje ve faaliyetleri anlatan sinevizyon gösterimi yapıldı.

Yapılan konuşma ve sunumların ardından Türkiye Gençlik Vakfı Karaman İl Temsilciliği görevinde Hasan Aktaş ile yola devam etme kararı alındı.

Yeni Tügva İl Temsilciliği Yönetimi

İl Temsilcisi Hasan Aktaş

İl Teşkilat Koordinatörü Hayrullah Soydoğan

Mali İşler ve Kaynak Geliştirme Koordinatörü Beytullah Eser

İdari ve Hukuki Koordinatör Harun Selek

Spor Koordinatörü Zihni Oğuz Şimşek

Medya ve İletişim Koordinatörü Oğuz Bektaş

Yurt Koordinatörü Latif Demirel

Çalışan Gençlik Koordinatörü Mehmet Köse

Kadın ve Aile Koordinatörü Emine Çetin

Üniversite Koordinatörü M. Ensar Ağca

Lise Koordinatörü Muhammet Arısoy

Ortaokul Koordinatörü Ahmet Bay

( TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Okan Özer )

( TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Okan Özer ve Eski TÜGVA Karaman İl Temsilcisi Adnan Koyuncu )

( TÜGVA Teşkilat Bölge Sorumlusu Osman Faruk Demirli ve Yeni Karaman İl Temsilcisi Hasan Aktaş )

( TÜGVA Karaman İl Temsilciliği Yeni Yönetimi )

YORUMLAR

  • 1 Yorum