banner56

Karaman Maalesef Evde Kalmıyor

Ülkemizdeki devam eden korona virüsle mücadele ilimizde de her alanda sürüyor.

Karaman Maalesef Evde Kalmıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın iller bazında vaka sayılarını açıklamasıyla 3 Nisan Cuma günü güncellenen son sayılarda Karaman'daki pozitif vakanın 14 olduğunu duyurmuştuk.

Türkiye'de de artırılan tedbirler kapsamında 65 yaş ve üstü ile 20 yaş ve altı vatandaşların sokağa çıkması yasaklanmış durumda. Ayrıca Bu gece 00.00'dan itibaren 30 büyükşehir ve Zonguldak ilimizde başlayan 48 saatlik sokağa çıkma yasağıda şuan uygulanıyor.

Fakat Karaman'da çarşı merkezde çok sayıda vatandaşın olduğu ise dikkatlerden kaçmıyor.

Özellikle hafta içi banka önlerindeki kuyruklar metreceler uzuyor. Bankaların ise halen bu konuyla ilgili müşterilerine mobil üzerinden vermiş olduğu hizmetlerde kolaylık sağlamak ve bankadaki işlemleri mobile taşımak için bir gayret içerisine girmemeside dikkat çekiyor.

Salgından bir haber olupta banklarda oturan, sokaklarda gruplar halinde bir arada bulunan ve sohbetler eden vatandaşlar da virüse adeta davetiye çıkartıyor.

Zaruriyetten dolayı dışarıya çıkmak zorunda kalan bazı vatandaşlarında ne eldiven ne de maske takmaması ise korona virüste taşıyıcılık konusunun ne kadar tehlikeli bir durum olduğunu bilmeyerek göz ardı etmesi de üzücü bir durum haline geliyor.

Sıkıldığınızı ve hatta zamanın geçmediğini biliyoruz.

Fakat sıkıcılık şu günlerde sizin ve sevdiklerinizin canlarından daha önemli değil. Bir süre sabredelim. İnşAllah bu günlerde geçecek.

#evdekal Karaman

banner80
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer
Ömer - 6 ay Önce

Sokağa çıkma yasağı gelsin onlar yüzünden bizim evde kalma süremiz artıyor.

Ömer metal
Ömer metal - 6 ay Önce

Sokağa çıkma yasağı gelsin onlar yüzünden bizim evde kalma süremiz artıyor.

Ömer metal
Ömer metal - 6 ay Önce

Sokağa çıkma yasağı gelsin onlar yüzünden bizim evde kalma süremiz artıyor.

Çok doğru
Çok doğru - 6 ay Önce

Ali
Ali - 6 ay Önce

Bunlar sokağa çıkma yasağı falan ilan edemez vatandaşına bu maskeyi dagitamadilar her haneye birde yasak olan edip faturaları giderlerini karsilayacaklar

Bu bu not ama akp fabrika gibi işlettiği sistemle bir dahaki seçim kaç partiyle ittifak yapar Allah bilir

SIRADAKİ HABER

banner23

banner22