banner56

Karaman - Konya Hızlı Tren Hattı Çalışmaları Ne Durumda?

Karaman-Konya Hızlı Tren Hattı Çalışmaları Devam Ediyor. Peki Hızlı Tren Karaman'da Ne Zaman Hizmete Geçecek?

Karaman - Konya Hızlı Tren Hattı Çalışmaları Ne Durumda?

Karamanlılar uzun süredir hızlı tren çalışmalarının sonuçlanması bekliyor. Hızlı tren hattındaki çalışmalarda halen devam ediyor.

Karaman ile Konya arasındaki mesafeyi 40 dakikaya düşürecek olan Karaman-Konya hızlı tren hattının çalışmalarının bu yıl tamamlanması bekleniyor. Karaman'dan yola çıkan yolcular artık Konya'ya ve İstanbul'a kısa sürede ulaşabilecekler.

İhlas Haber Ajansı Karaman Muhabiri Mehmet DAĞLI ve Salih YILMAZSOY'un haberine göre hızlı tren hattının çalışmalarında yavaş yavaş sona gelindiği ve bütün eksik çalışmaların bu yıl tamamlanarak hizmete girmesi planlanıyor.

Karaman'dan İstanbul'a Ulaşım Süresi Kısalıyor

Karaman-Konya hızlı tren hattı Karaman ile Konya arasındaki mesafeyi 1 saat 18 dakikadan 40 dakikaya düşürecek. Bu kapsamda hattaki sinyalizasyonla ilgili çalışmalarda sürüyor. Bu hizmet sayesinde İstanbul'dan Karaman'a gelecek olan bir yolcu rahatlıkla Karaman'a ulaşabilecek. Aynı zamanda istasyonda engelli vatandaşlarımızda düşünülerek bütün engelli rampaları ve engelli destekleri de yapılıyor.

Karaman'dan hareket eden hızlı tren Konya'ya 40 dakikada, Ankara'ya 2 saat 10 dakikada, İstanbul'a ise yaklaşık 5 saatte ulaşabilecek. Karaman-Konya arasındaki 102 kilometrelik hızlı tren hattı, çift hatlı, elektrikli ve sinyalli halde olacak şekilde düzenleniyor.

Karaman Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zubeyde Nergizdal Kokafsar
Zubeyde Nergizdal Kokafsar - 6 ay Önce

Karaman hizli tirenin Eregliye ne zaman gelecek

Okuyucu
Okuyucu - 6 ay Önce

Hızlı tren kaplumbağa hızı ile geliyor.

SIRADAKİ HABER

banner23

banner22