banner56

Karaman Kalesi'nin İçler Acısı Durumu Vatandaşı Harekete Geçirdi

Karaman'ın en önemli değerlerinden birisi olan Karaman Kalesi'nin şuanki durumu içler acısı.

Karaman Kalesi'nin İçler Acısı Durumu Vatandaşı Harekete Geçirdi

Karaman Kalesi tarihi ve kültürel miraslarımızın başında gelen, Karaman'ın en önemli yapıtlarından birisidir. Fakat  kalenin şu günlerdeki durumu gerçekten içler acısı. Kalenin iç ve dış duvarları sprey boyalarla boyanarak kirletilmiş durumda. Kaleyi gezmeye gelen vatandaşlar kalenin bu durumuna üzülerek tepki gösteriyor. Şehrimizin dışarıdan gelen vatandaşlar tarafından akılda daha temiz, kültürel ve tarihsel miraslarına sahip çıkan bir memleket olarak kalabilmesi için yetkililerin bu konuyla ilgili detaylı bir çalışma yapması gerekiyor.

Vatandaş daha fazla seyirci kalamadı

Fakat vatandaşlar bu duruma daha fazla seyirci kalamadı. Bugün sosyal medyada bu durumla ilgili tepkisini paylaşan ve CİMER'e başvurup gereğini yaptığını belirten bir vatandaş sözlerinde şu ifadelere yer vererek "Tarihime saygı duyan ve Atalarıma karşı görevlerimi yerine getirmeye çalışan biri olarak başvuruda bulundum. Takdir; Devletimizin ve Yüce Türk Milleti'nin." dedi. 

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2019, 16:55
banner71
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hemseri
Hemseri - 5 ay Önce

Kale mahvolmuş, Hatuniye millet kiraathanesi yapılmış!!?! Akp'si de mhp'si de ayni. Bunlar muz milliyetçisi ve rant dincisi..!

SIRADAKİ HABER

banner23

banner22