Karaman'ın Turizm Gözdelerinden Taşkale'ye 1 Milyon 150 Bin Lira Destek

Karaman'ın Taşkale köyünde 22 Mart'ta meydana gelen heyelan nedeniyle göçen yol duvarı, Muhtar Hasan Karaca'nın öncülüğünde köylüler tarafından yapılmaya başlandı.

Karaman'ın Turizm Gözdelerinden Taşkale'ye 1 Milyon 150 Bin Lira Destek
01 Temmuz 2020 - 15:09 - Güncelleme: 01 Temmuz 2020 - 16:57

Karaman AK Parti Milletvekili Selman Oğuzhan Eser'in öncülüğünde göçen yol duvarı için 1 milyon 150 bin Türk Lirası bütçe çıkarıldı.

Konuyla ilgili olarak Taşkale Köyü Muhtarı Hasan Karaca,  sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada;

"Kıymetli Taşkaleliler ve Taşkale hayranları; 22 Mart'ta heyelan nedeni ile çöken yolumuz Covid-19'un açtığı sıkıntı ve yavaş işleyen bürokrasi sonucu haklı olarak vatandaşımdan büyük baskı gördüm. Seçmenime çözüm üretmek zorunda kaldım. Ben bu yolu yaparım sözüm ciddiye alınmadı. Temeli el işçiliği ile açamayacağım düşünüldü. Bu konudaki mücadelem köylülerime cesaret verdi. İşe başladığımda tek yardımcı olarak çalışan Mehmet Günarslan vardı. Temeli attığım gün 32 kişi idi. Bu çalışanlara da 9 bayan yemek ve çay hazırladılar.

Selman vekile özel teşekkür

Kıymetli köylülerim bu yolun zarar gördüğünde geçmiş olsun dileklerinde bulunan siyasetçilerimiz oldu. Ama şunu herkes bilsinki, projenin gelişmelerinden beni arayıp bilgilendiren ya da bu konuda benim yanımda olduğunu hissettiren tek siyasetçi Selman Oğusan Eser ve danışmanı Tayfun beydi. Her ikisine teşekür ederim.

Yolumuzun yapımı için 1 milyon 150 bin Türk Lirası ayrılmış geri kalanı hızlı bir şekilde yapılacaktır bu konu ile beni şahsen bilgilendiren AK Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan'a teşekürler" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum