banner56

Karaman'daki Tehlikeli Metruklar Tek Tek Yıkılıyor

Karaman'ın çeşitli bölgelerinde bulunan terk edilmiş ve yıkılmaya yüz tutumuş metruk binaları yıkılarak yerine geçici otopark yapılıyor.

Karaman'daki Tehlikeli Metruklar Tek Tek Yıkılıyor

Hem Karaman'ın görüntüsü bozan hemde tehlike saçan metrul binalar Valilik ve muhtarlık işbirliği ile başlatılan çalışma kapsamında yıkılmaya başlanıldı. Karaman Belediyesi Karaman'da terk edilmiş ve yıkılmaya mahkum metruk binaların yıkımını gerçekleştiyor. Vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden bu unsanlar ortadan kaldırılarak yerine geçici otoparklar yapıyor.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, “Kentimizin belirli bölgelerinde yer alan ve zaman zaman uygunsuz amaçlar için kullanılan metruk yapıları temizlemeye devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın güvenliği için tehlike arz eden ve kullanılmayan terk edilmiş binalar tespit edilip arsa sahiplerinden alınan izinler sonrası tek tek yıkılıyor. Yıkılan yapıların bulunduğu alan Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimizce zemin düzenlemesi yapılarak geçici otopark alanı olarak değerlendiriliyor. Şehrin trafiğini rahatlatmak, halkımızın güvenliğini sağlamak ve beraberinde estetik anlamda düzenlemeler yapmak üzere bu çalışmalarımız devam edecek.” dedi.

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22