banner56

Karaman'da Yaşlılar Dur Durak Bilmiyor

Korona Virüs neredeyse tüm Dünya ülkelerini etkisi altına aldı. Ülkemizde de korona virüs vakalarının tespit edilmesiyle tedbirler ve önlemler artırıldı.

Karaman'da Yaşlılar Dur Durak Bilmiyor

Ölü ve vaka sayısı arttı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 20 Mart 2020 Cuma gübü itibariyle ülkemizde korona virüs nedeniyle 9 kişinin hayatını kaybettiğini ve 670 kişide ise test sonuçlarının pozitif çıktığını açıkladı.

Yaşlı bireylerde ölüm tehlikesi

Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı hem sosyal medyadan hem televizyonlardan hem de sahada yapmış olduğu çalışmalarla insanların korona virüse karşı almaları gereken tedbirleri hergün saat başı hatırlatıyor.

Bu tedbirlerin başında kişilerin kendilerini karantinaya alması en önemli husus. Virüsün ise 60 yaş üzeri bireylerde daha tehlikeli ve ölümcül olduğu tespit edildi.

Karaman'da kafeler, çay ocakları vb. kapatıldı, ama yaşlılar dur durak bilmiyor

Karaman'da da İçişleri Bakanlığı'nın aldığı tedbirler kapsamında insanların toplu halde bulunabileceği kalabalık ortamlar geçici süreyle kapatıldı.

İnsanlar artık birebir temas ve kalabalık ortamlardan kaçınırken, yaşlıların bu uyarılara uymaması dikkat çekti. Çarşıda gençlerin görülme sıklığı tedbirler kapsamında azalırken, yaşlıların çarşıda görülme sıklığı malesef arttı.

Neden bu konuyu gündeme taşıdık?

Korona virüs (covid-19) en çok yaşlılarda görülüyor ve 60 yaş ve üstü gruplarda sonuç ölümle sonuçlanıyor. Virüsün Karaman'da görülmemesi, görülmeyeceği anlamına gelmiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu ve uzmanlar özellikle yaşlı vatandaşların evlerinden çıkmaması gerektiğini, kimseyle tokalaşmak ve kucaklaşmak gibi yakın temaslarda bulunmaması gerektiğini söylereyek defalarca kez uyarıyor. Bu uyarıları yapmamızın nedeni bütün hemşerilerimizin sağlığını düşünmemizdir.

Lütfen uyarıları dikkate alalım. Kendimizi düşünmüyorsak bile insanların sağlığını düşünelim. #evdekal uyarılarılarını dikkate alalım.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2020, 19:22
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22