banner56

Karaman'da Vakıflar Haftası Etkinlikleri

Karaman'da Vakıflar Haftası Münasebeti İle Düzenlenen Kompozisyon Yarışmasının Ödülleri Sahiplerine Ulaştı

Karaman'da Vakıflar Haftası Etkinlikleri

6 - 12 Mayıs 2019 tarihleri arasında her yıl geleneksel olarak düzenlenen Vakıflar Haftası Karaman'da da etkinlikler ile kutlanıyor.

Karaman'da aktif olarak faaliyet gösteren Yunus Emre Kültür Vakfı, Bifa Vakfı, Sekasar Vakfı ve Geylani Vakfı'nın katkıları ile düzenlenen etkinlikler kapsamında "Vakıf Medeniyetinde Ramazan Ayı" konulu kompozisyon yarışması düzenlendi. Kompozisyon yarışmasına birinciye 550, ikinciye 500, üçüncüye 450, dördüncüye 400, beşinciye 350, altıncıya 300 ve yedinciye 250 Türk lirası ödül verildi. Yarışmada Karaman Necip Fazıl KISAKÜREK Sosyal Bilimler Lisesi 11. sınıf öğrencisi Zeynep Nazire UÇAR "Veren El Olabilmek" isimli kompozisyonu ile birinci olurken, Karaman Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi 12. sınıf öğrencisi Ramazan KISACIK ikinci ve Karaman Necip Fazıl KISAKÜREK Sosyal Bilimler Lisesi 11. sınıf öğrencisi Büşra SILANAR üçüncü oldu.

Konuya ilişkin açıklama yapan Yunus Emre Kültür Vakfı temsilcisi Mehmet KAYATÜRK;

"Her yıl olduğu gibi bu senede Vakıflar Haftasını Karaman'da etkinlikler ile kutluyoruz. Gördüğünüz gibi yoğun bir katılım ve ilginin olduğu yarışmamızın da ödülleri sahiplerine takdim edildi. Vakıflar haftası münasebeti ile etkinliklerimiz 06 - 12 Mayıs 2019 tarihleri arasında sürecek. Yarışmaya katılan ve etkinliklere ilgi gösteren herkese vesileniz ile teşekkür ediyorum. Etkinliğe önemli katkısı olan Bifa Vakfı, Sekasar Vakfı ve Geylani Vakfı'na desteklerinden dolayı minnetlerimi sunuyorum." dedi.

Haber: Oğuz BEKTAŞ / Yerel / Kültür&Sanat

( 1. Olan Öğrenci Zeynep Nazire UÇAR )

( 2. Olan Öğrenci Ramazan KISACIK )

( 3. Olan Öğrenci Büşra SILANAR )

( 1. Olan Öğrenci Zeynep Nazire UÇAR'ın "Veren El Olabilmek" Konulu 1. Olan Kompozisyonu )

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2019, 16:38
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22