banner56

Karaman'da "Türkçe Aşkı Vatan Aşkı" Fener Alayı Yürüyüşü

Karaman Belediyesi Tarafından Organize Edilen "Türkçe Aşkı Vatan Aşkı" Fener Alayı Yürüyüşü Yoğun İlgi Gördü

Karaman'da "Türkçe Aşkı Vatan Aşkı" Fener Alayı Yürüyüşü

Karaman'da 742. Yıl Türk Dili Bayramı ve Yunus Emre'yi Anma Etklinlikleri devam ediyor. Etkinlikler kapsamında "Türkçe Aşkı Vatan Aşkı" Fener Alayı Yürüyüşü gerçekleştirildi. Vatandaşların oldukça yoğun ilgi göstediği yürüyüş 11 Mayıs Cumartesi günü saat 22:30'da Kemal KAYNAŞ Stadyumu önünden başladı. Yürüyüşe Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, MHP İl Başkanı Av. Oktay Yılmaz, MHP MYK Üyesi Hüseyin Korkmaz ve binlerce vatandaş katıldı.

Vatandaşlar ellerinde meşaleler ile uzuyan bir kalabalık ve papyonlu foter şapkalı bando ekibi eşliğinde Cumhuriyet Parkı ve Aktekke Meydanı'na doğru geldi. Cumhuriyet Parkı ve Aktekke meydanında havai fişekler ateşlendi ve gece çok renkli görüntülere sahne oldu.

Savaş KALAYCI Halka Seslendi

Ellerinde meşaleler ile Aktekke Meydanına kadar yürüyen kalabalığa eşlik eden Karaman Belediye Başkanı Savaş KALAYCI “Sevgili Hemşerilerim, hepinize katılımlarınız için teşekkür ediyorum. Artık Türk Dil Bayramı ve Yunus Emre’yi Anma Etkinliklerini hep birlikte kutlayacağız. O geçmiş yıllarda yaşanan, özlenen, arzu edilen bayram ve şenlikleri yeniden yaşayacağız. Dil Bayramımızı ve Hz. Yunus Emre’yi tüm dünyaya tanıtacağız. Bu etkinliği uluslararası düzeye getireceğiz. Sizlere söz verdiğim gibi, kültürel ve sosyal belediyecilik anlayışı ile Karaman’ı artık hak ettiği yerlere hep birlikte getireceğiz. Bu vesile ile tüm hemşerilerimin Dil Bayramını kutluyorum. Yürüyüşümüze yoğun bir katılım gösterip bizleri onurlandırdığınız için her birinize tekrar ayrı ayrı teşekkür ediyor, hayırlı sahurlar diliyorum.” dedi. 

Sahur Sofrası Kuruldu

742. Yıl Türk Dil Bayramı ve Yunus Emre’yi Anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen yürüyüş ve fener alayı programının ardından vatandaşlar için alanı sahur sofrası kuruldu. Fakat havanın soğuk olması nedeni ile vatandaşlar sahur kumanyalarını alarak sahurunu evlerinde yapmayı tercih etti.

Etkinlikteki Bando Ekibi Bazı Kesimlerce Tepki Gördü

"Foter Şapkalı Papyonlu İngiliz Stili"

Yürüyüş esnasında foter şapkalı papyonlu ingiliz tarzı giyinen bando ekibi bazı kesimlerce tepki gördü. Sosyal medyada yapılan paylaşımlarda "Bugün foter şapkalı papyonlu tam bir İngiliz stili takımla İzmir marşıyla fener alayı yapılıyor. Aktekke meydanında karamanın maneviyatına sizce uymuşmu bu program." denildi.

"Savaş kardeşimizden milli duygular içeren bize özgü Mustafa Yıldızdoğan'dan parçalar niye olmadı hala anlayamıyorum bu olmamış en kısa süre içinde görüşebilirsem yüzüne bunu söyleyeceğim tuhaf."

Bu eleştirilere cevap olarakta bazı vatandaşlar;

"Çalışan adam hata yapar. Bundan sonraki faaliyetler de, milli-manevi değerlerimizi yansıtan sanatçılarla çalışılmasını bekliyoruz. (tahminim kendileride böyle bir kanaate varmışlardır." denildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2019, 12:09
banner80
YORUM EKLE
YORUMLAR
Suat kürekçi
Suat kürekçi - 10 ay Önce

Başkan çalışıyor yorumları okudum..ingiliz stili..biz Türkler İngilizleri dahi Türklüge alıştırıp..geregini yaparız..beyler hatasız kul olmaz..gün gelir yıldızdoğan da gelir bu meydana..emeği geçenlere. Teşekkürler..

Fatma işlekkol
Fatma işlekkol - 10 ay Önce

Savaş kalaycı ya teşekkürler ediyorum eleştirenleri de kınıyorum önce Karamanoğlu Mehmet Bey'in hayatını bı okusunlar bilmeyen çok karamanlı var biliyorum..savaş başkanımız kutluyorum..

SIRADAKİ HABER

banner23

banner22