banner56

Karaman'da Tarım ve Hayvanlık Konularına Akademik Dokunuş

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi arasında imzanalacak olan protokol ile ilimizdeki tarım ve hayvancılık konularına akademik destek ve katkı sunulacak.

Karaman'da Tarım ve Hayvanlık Konularına Akademik Dokunuş

Konuyla ilgili olarak İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada,

"Tarım ve Orman Bakanlığımız ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı arasında düzenlenen tarım,  orman, hayvancılık odaklı strateji ve politikalarında işbirliği yapılması için bir toplantı düzenlenmiş ve söz konusu toplantıda alınan kararlar doğrultusunda bir işbirliği çerçeve protokolü hazırlanmıştır. 15.01.2020 tarihinde YÖK'te imzalanan bu protokolde: Altyapının ortak kullanımı, Personel ve eğitim, Ar-Ge, Öğrenci Etkinlik, Çiftçi eğitimi ve tarımsal yayım hizmetleri, konularının işbirliği içerisinde yürütülmesine yönelik ortak çalışmalar yapılabilmesi için gereken çerçeve ortaya konulmuştur.

Protokol çerçevesinde Karaman Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz ile Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi arasında işbirliğinin oluşturulması amacıyla gerekli çalışmalara başlanmış olup, bu kapsamda İl Tarım ve Orman Müdürümüz Abdullah KAYA ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet AKGÜL bir toplantı gerçekleştirmişlerdir. Toplantıda Üniversite ve İl Müdürlüğü arasında imzalanması planlanan protokolde; ilimizde tarım ve hayvancılık konularında yapılacak işbirliği ve uygulanabilecek proje konuları ele alınmıştır.

Söz konusu protokol ile özellikle bilgi paylaşımı ile çiftçi, öğrenci ve personel eğitimi, Ar-Ge, tarımsal yayım vb konularda iş birliği yapılarak Karaman tarımına katkılar sağlanacağı öngörülmektedir." denildi.
 

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22