banner56

Karaman'da Sürek Avları Düzenlendi

Karaman'da Tarım Alanlarına Önemli Derecede Zarar Veren Yaban Domuzlarına Karşı Sürek Avları Düzenlendi

Karaman'da Sürek Avları Düzenlendi

Karaman'da tarım alanlarına ve zirai üretime önemli derecede zarar verdiği bilinen yaban domuzlarına karşı Merkez Av Komisyonu kararları doğrultusunda, Tarım ve Orman Bakanlığı 8. Bölge Müdürlüğü; Doğa Koruma ve Milli Parklar Karaman Şube Müdürlüğü işbirliği ile gereken emniyet tedbirlerininde alınması ile birlikte  İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz organizasyonunda domuzlara karşı sürek avı düzenlendi. Bu kapsamda avcılar 22-23 Haziran 2019 tarihlerinde Karaman Merkez Özdemir köyünde yaban domuzlarına karşı sürek avlanmasına çıktı.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden konuyla ilgili yapılan açıklamada;

"Bitki Sağlığı Uygulama Programı doğrultusunda; yaban domuzlarının bağlara, bahçelere ve tarlalarda zirai üretime zarar verdiğinin tespit edildiği yerlerde profesyonel avcıların avlanması ile domuz popülâsyonunun zarar eşiğinin altında tutulması amacıyla İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü organizasyonunda sürek avları düzenlenmektedir. Bu kapsamda İlimiz Merkez İlçesi Özdemir Köyünde Merkez Av Komisyonu kararları doğrultusunda Tarım ve Orman Bakanlığı 8. Bölge Müdürlüğü; Doğa Koruma ve Milli Parklar Karaman Şube Müdürlüğü işbirliği ile gerekli emniyet tedbirleri alınarak, 22-23 Haziran 2019 Cumartesi ve Pazar günleri yapılan mücadele amaçlı yaban domuzu sürek avında 24 adet yaban domuzu itlaf edilmiştir. Tarımsal üretimimizin emektarı olan; çiftçilerimizin ürünlerinin korunması için İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak her zaman üreticilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.

Mücadele amaçlı sürek avı çalışmalarımızda emeği geçen personellerimize, Karaman Avcılık Atıcılık Amatör Balıkçılık ve Spor Kulübü Derneğimize, ava katılan avcılarımıza, İl Merkez Jandarma Komutanlığımıza, Tarım ve Orman Bakanlığı 8. Bölge Müdürlüğü; Doğa Koruma ve Milli Parklar Karaman Şube Müdürlüğümüze ve Sağlık Müdürlüğü çalışanlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ederiz." denildi.

Karaman Haber

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2019, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER