Karaman'da Sanayi Esnaflarından Karaman'a Örnek Birlik ve Beraberlik Mesajı

Hamidiye Mahallesi Yeni Sanayi Sitesi 737. Sokakta bulunan esnaflar ahilik geleneğini her hafta bir araya gelerek devam ettiriyor.

Reklam
Karaman'da Sanayi Esnaflarından Karaman'a Örnek Birlik ve Beraberlik Mesajı
22 Şubat 2020 - 12:03 - Güncelleme: 22 Şubat 2020 - 12:23

Birlik ve beraberlik adına yaklaşık bir buçuk yıldır her hafta Cumartesi günleri sabah kahvaltısında buluşan esnaflar bu organizasyonun bütün Karaman'a örnek olmasını temenni etti.

Sanayi esnaflarından Mehmet Ali Sayma kahvaltı sırasında yaptığı konuşmada; “Yaklaşık bir buçuk yıldır her hafta bir esnaf kardeşimizin ev sahipliğinde yapılan kahvaltı programında firma sahipleri ve çalışanlarıyla aynı sofrada bir araya geliyoruz. Ahilik ilkeleri gereği bu birlik ve beraberliğimizin herkese örnek olmasını temenni ediyor, bu haftanın ev sahibi Abdullah-Yusuf Eker ailesine de teşekkür ediyoruz. Zaman zaman programlarımıza ilimizi temsil eden yöneticilerimizi de davet ediyor ediyor, sanayi esnafımızın sorunlarını dile getiriyoruz.

Güvenlik açısından problemlerimiz var

Burada en çok sıkıntı çektiğimiz problemlerden birisi güvenlik sorunu. Firmalarımızın üretimini yaptığı ve teşhir amacıyla sergilediği ürünleri geceleri sanayide herhangi bir güvenlik unsuru olmadığı için zarar görebiliyor veya hırsızlar tarafından çalınabiliyor. Bu konudaki mağduriyetin ortadan kaldırılabilmesi için bekçi görevlendirilmesini talep ediyoruz. Sayın valimizin ve il emniyet müdürümüzün bu konuda biz sanayi esnafına gereken desteğini vereceklerini düşünüyoruz.

Genç çıraklarımızın gelişim ve yetişmelerine destek bekliyoruz

Ayrıca bizimle birlikte alın teri döken, çeşitli iş kollarında çalışan çıraklarımızın yeterli eğitimlerini alabilmeleri, kendilerini geliştirebilmeleri ve gelişen teknolojiye ayak uydurabilmeleri adına büyük firmaların çalışmalarını yerinde görüp bilgi sahibi olabilmeleri için kurum ve odalarca gerekli desteğin verilmesini bekliyoruz.” dedi.

Kahvaltı programı esnafların birlikte çektirdikleri hatıra fotoğrafının ardından son buldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum