Karaman'da Pazar Kuyruğu Uzadıkça Uzadı

Karaman'da korona virüse karşı alınan tedbirler kapsamında pazar yerlerindeki önlemlerden dolayı girişlerde uzun kuyruklar oluşuyor. Pazarcı esnafı ise marketlerde tedbirlerin daha az olduğundan vatandaşların yaklaşık 250 metreye kadar uzayan kuyrukta sıra beklememek için marketleri tercih ettiğini dile getiriyor.

Reklam
Reklam
Karaman'da Pazar Kuyruğu Uzadıkça Uzadı
02 Mayıs 2020 - 15:31 - Güncelleme: 17 Haziran 2020 - 19:17

Korona virüse karşı alınan tedbirler kapsamında pazarlarda da denetimler sıkı. Salgının yayılmasını önlemek amacıyla vatandaşların sıklıkla ve yoğunlukla kullandığı toplu alanlardan olan pazar yerlerine herkes sırayla alınıyor. Yaklaşık 250 metreye kadar uzayan kuyrukta sıra bekleyen vatandaşlar tek tek ateşleri ölçülerek ve sosyal mesafe kuralına uymaları konusunda uyarılar yapılarak alana alınıyor. Toplam 400 tezgah bulunan pazar yerine, aynı anda en fazla 800 kişi alınabiliyor. Her tezgaha 2 kişi düşecek şekilde uygulanan tedbir sayesinde virüsün gücünü aldığı temas ortamı en az seviyelere indirilmeye çalışıyor.

Pazarcı esnafı: Pazarda denetim çok sıkı olduğundan vatandaş markete gidiyor

Pazardaki sıkı denetimlerden dolayı vatandaşların 250 metrelik kuyrukta sıra beklememek için marketleri tercih ettiğini söyleyen pazarcı esnafı, "Korona virüsün yayılmasını engellemek için alınan tedbirler çok iyi. Fakat pazarlardaki sıkı denetimler marketlerde olmadığı için vatandaşlar fazla para verip marketleri tercih ediyor. Umarız yetkililer tedbirler konusunda iyileştirmeler yaparlar." diye ifadelerini dile getiriyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum