banner56

Karaman'da Korona Virüste Vaka Artışları Sürüyor - işte yaklaşık rakamlar

Tüm Türkiye genelinde uygulunan normalleşme sonrasında vakalarda yeniden artış görülmeye başlanırken, Karaman'da da tanı koyulan vatandaşların sayısındaki artışın sürdüğü bilgisine ulaşıldı. İşte "yaklaşık" olarak son veriler.

Karaman'da Korona Virüste Vaka Artışları Sürüyor - işte yaklaşık rakamlar

Karaman Milletvekillerimizden alınan bilgiler doğrultusunda özellikle Ramazan ayı ve bayramdan sonra ilimizde korona virüs pozitif vaka sayılarında artış olduğunu bilgisine ulaşılmıştı.

Edinilen bilgilere göre, aradan geçen 2 haftanın ardından ilimizde vaka sayılarındaki artışın sürdüğü bilgisine ulaşılırken, korona virüs kaynaklı vefat sayısının 10'a yükseldiği ve pozitif çıkan yaklaşık 100-105 kişinin tedavisin devam ettiği öğrenildi. Şimdiye kadar ise 350'nin üzerinde kişinin korona virüs nedeniyle tedavisinin biterek taburcu edildiği ileri sürüldü. 

Yetkililer, son günlerde artışın düşüş eğilimine girdiğini fakat normal seviyelere halen gelmediğini önemle vurgularken, vatandaşları, virüsün gücünü temas ortamından aldığı için sosyal mesafe ile maske takma kurallarına uymaları gerektiği konusunda uyarıyor.

Karaman'da maske takma zorunlu oldu

Karaman Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'ndan yapılan açıklamada, "İlimiz sınırları içerisinde 16.06.2020 saat 24:00’den itibaren vatandaşlarımızın herhangi bir nedenle ikametlerinden çıktıkları andan, ikametlerine dönünceye kadar maske takmalarının ikinci bir düzenlemeye kadar zorunlu hâle getirilmesine, vatandaşlarımız tarafından sosyal mesafenin korunması ve maske kullanımına yönelik alınan kararların takibinin Belediye zabıtası ve kolluk birimlerince titizlikle sürdürülmesine, yukarıda belirtilen söz konusu tedbirlere ve kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. ve Kabahatler Kanununun 32. maddesi gereğince idari para cezası verilmesine, konusu suç teşkil eden davranışlarda ise Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına; oy birliği ile karar verilmiştir." denildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2020, 20:49
banner80
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bu insanların vurdum duymaz bana birşey olmaz havalarindan bikdik usandık bu insanlar hastalansa hiç acimayacagim benim düşündüğüm evdeki masum insanlara virüs bulastirip hastalanmasidir maskesi z lere basacaksin cezayı af yok mazeret kabul edilmeyecek ye
Bu insanların vurdum duymaz bana birşey olmaz havalarindan bikdik usandık bu insanlar hastalansa hiç acimayacagim benim düşündüğüm evdeki masum insanlara virüs bulastirip hastalanmasidir maskesi z lere basacaksin cezayı af yok mazeret kabul edilmeyecek ye - 4 ay Önce

Muammer Topal

Muhammer Temiz
Muhammer Temiz - 4 ay Önce

Halkımızın çoğunluğu ne maske takıyor nede sosyal mesafeye uyuyor kafe ve kahvehanelerde bir masada üç dört kişi oturuyor maskede takmıyorlar emniyet güçleri hiç denetim yapmıyor mu denetimlerin çok sıkı olması gerekir bizler ancak cezalardan ve sıkı denetimler olursa kurallara uyarız inşAllah dikkate alırsınız

SIRADAKİ HABER

banner23

banner22