banner56

Karaman'da Korona Virüsle Mücadelenin Etkin İsimleri: İl Sağlık Müdürü Adnan Kurşun

Karaman'da korona virüsle mücadele her alanda yoğun bir şekilde devam ediyor. Sağlıkçısından, emniyet mensuplarına kadar sahada çalışan bütün emekçiler "pandeminin beyaz kanatları" olarak adlandırılıyor.

Karaman'da Korona Virüsle Mücadelenin Etkin İsimleri: İl Sağlık Müdürü Adnan Kurşun

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra 11 Mart 2020 tarihinde ülkemizde de görülen korona virüs (covid-19) ile mücadele her alanda yoğun bir şekilde devam ediyor. Tedbirlerin sıklaştırılmasından dolayı yer yer sabırsızlık yaşayan vatandaşlar bulunsada, en başından beri sıkılmaya bile vakitleri bulunmayan kahramanlar halen sahada çalışmalarına ara vermiyor. Sağlık görevlilerinden emniyet mensuplarına, kamu kurum ve kuruluşlardan basın mensuplarına kadar herkes pandemi sürecinde sahada çeşitli görevler alarak sürece katkıda bulunuyor. Oluşturulan filyasyon ekipleri, sahadaki ATT görevlileri ve operasyon ekipleri 7 gün 24 saat görevlerinin başında olarak virüsün yayılmasını ve can kaybını önlemek için büyük çaba sarf ediyor.

Gözleri kan çanağı olan Sağlık Bakanının, gözleri kan çanağı olan İl Sağlık Müdürü

Virüs ile mücadelenin öncü isimlerinden birisi de Karaman İl Sağlık Müdürü Adnan Kurşun ve ekibi oldu.

Korona virüsün ilimizde görüldüğü ilk günden bu yana daima sahada bulunan, gecesini gündünüze katan, alınan tedbirleri yerinde inceleyen ve denetleyen, vatandaşlar başta olmak üzere personellerini de bu süreçte korona virüsten korunması için çeşitli çalışmalar yapan İl Sağlık Müdürü Adnan Kurşun'un, bir il sağlık müdürüne yakışır olarak verdiği mücadele dikkatlerden kaçmadı.

Kurşun'un bu fotoğrafı ise, tıpkı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın gözlerinin kan çanağına döndüğü fotoğraf gibi verilen yoğun mücadelenin göstergesi olarak gözler önüne çıktı.

Adnan Kurşun'dan mücadeleye katkı sunanlara teşekkür

Resmi olarak vaka sayıları hakkında açıklama yapma konusunda izinleri bulunmasa bile vatandaşları vaka sayılarının artmasına bağlı olarak sık sık uyaran Kurşun, son yaptığı basın açıklamasında mücadeleye katkı sunanlara teşekkür ederken, vatandaşları rehavete kapılıp tedbirleri elden bırakmamaları konusunda önemle uyardı.

Koronavirüs ile mücadelenin ilk aşamasında bütün kurumlarımızın üstün gayreti, vatandaşlarımızın duyarlılığı ve desteği ile Karaman ilimizde bir bütün olarak bu mücadelede her yönden başarılı sonuçlar elde edildiğini vurgulayan Kurşun; katkı sağlayan bütün kurumlar ve personel ile kuralları uygulamada özen göstererek kolaylık sağlayan Karaman halkına teşekkür etti.

Kurşun, vaka sayılarının artmasıyla ilgili olarak vatandaşa uyarılarda bulundu

Vaka sayısının artmasıyla ilgili olarak da açıklama yapan Kurşun, "Son bir haftadır maske kullanılmaması ve sosyal mesafe kuralına uyulmaması nedeniyle vaka sayısında arzu etmediğimiz artışlar meydana gelmiştir. Bu nedenle pandemi sürecinde Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda toplu etkinliklerin yapılmaması ve belirlenen bütün kurallara uyulması 1 Haziran 2020 Pazartesi gününden itibaren salgınla mücadelede asla rehavete kapılmamak gerek" diyerek "Kontrollü Sosyal Hayat" sürecinde de bütün Karaman halkı olarak çok daha duyarlı ve tedbirli olunması gerektiğini vurguladı.

Maske kullanımı, sosyal mesafe ve el temizliği olmak üzere bu üç kuralın Kontrollü Sosyal Hayat sürecinin vazgeçilmez tedbirlerinden olduğunu ifade eden Kurşun, 1 Haziran Pazartesi günü normalleşme süreciyle vatandaşlarımıza büyük sorumluluk düştüğünü belirterek, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından hazırlanan, uyulması gereken kuralların yer aldığı Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinin vatandaşlarımız tarafından eksiksiz olarak uygulanması noktasında hassasiyet beklediklerini belirtti.

Yeni dönemde de dikkatli davranmaya, alınan tedbirlere ve sosyal izolasyon kurallarına uymaya devam edilmesi gerektiğini belirten Kurşun; Salgınla mücadelede asla rehavete kapılmamalı tedbirlerin elden bırakılmamasını, bu dönemde çok daha duyarlı ve tedbirli olunmasını, Maske kullanımı, Sosyal mesafe, El temizliği... Bu üç kuralın Kontrollü Sosyal Hayatın vazgeçilmez tedbirleri olduğunu ifade etti.

Bu kapsamda vatandaşlarımıza büyük sorumluluk düştüğünü; bu işin birlikte gayret edilerek başarılabileceğini, her bireyin kendisinin uyması gereken kuralları eksiksiz olarak uygulaması gerektiğini belirterek, Sağlık Bakanlığı korona virüs Bilim Kurulu tarafından, sosyal alanlar ve izolasyonlar ile ilgili ayrı ayrı belirlenen kurallara vatandaşlarımızın tam olarak uygulamalarını beklediklerini, sosyal hayatımızı kontrol altına alırsak güzel günler göreceğimizi” ifade etti.

Oğuz Bektaş

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2020, 15:26
banner80
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muharrem Akgül
Muharrem Akgül - 4 ay Önce

Allah yardımcıları olsun.asıl görev bizlerin.kurallara uyarak biz de yardımcı olmalıyız.

SIRADAKİ HABER

banner23

banner22