banner56

Karaman'da Korona Virüs Vakası Var Mı?

Korona virüs neredeyse bütün dünyada görüldü. Son 1 haftaya kadar kendisini korumaya çalışan ülkemizde de maalesef korona virüs kendisini gösterdi.

Karaman'da Korona Virüs Vakası Var Mı?

Çin'in Wuhan kentinde 2019'un Aralık ayında ortaya çıkan ve neredeyse bütün ülkelerde görülen korona virüs dünya çapında etkisini artırmaya devam ediyor.

En çok ölümler bu ülkelerde

En çok ölümlerin yaşandığı Çin'den sonra sırayı İtalya ve İran takip ediyor. Avrupa ülkelerinin çoğuda bundan nasibini alarak korona virüsün önüne geçmek için varlarını yoklarını harcamaya başladı.

Karaman'da asılsız dedikodular dolaşıyor

İlimiz Karaman'da da her gün onlarca telefon bizleri arayarak bugün 5 vaka Karaman'da pozitif çıkmış, bugün 10 vaka pozitif çıkmış diyerek sorular soruyorlar. Ortalıkta dolaşan kirli ve asılsız bilgiler kulaktan kulağa aktarılırken söylemlerin nereye gittiğinin ve ne sonuçlar doğuracağının farkında olmuyorlar.

Karaman'da şuana kadar yapılan testlerin hiç birinden pozitif sonuç çıkmadı. Her gün yüksek ateş veya gribal enfeksiyon nedeniyle sağlık kurumlarına başvuran vatandaşlar için tedbir elden bırakılmayarak en titiz şekilde çalışmalar yapılıyor. Özellikle ateşi yüksek olan her bireyden örnekler alınarak testler uygulanıyor. Bu titiz çalışmalara bir şekilde şahit olanlar ise durumu Karaman'da sonucu pozitif çıkan hastalar oldu ve karantinaya alındılar şeklinde ortamı geriyorlar.

Sağlık Bakanı her gece şeffaflıkla olup biteni açıklıyor

Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca, her gece kameraların karşısına geçerek şeffaflıkla ülkemizde görülen vakaları ve gerçekleşen ölüm sayılarını açıklıyor. Pozitif vakaların görüldüğü hastanelerde önlemler bilindiğinden de üst seviyeye getiriliyor. Muayene hastaları başka polikliniklerde tedavi ediliyor. Şuanda Karaman'da böyle bir durum söz konusu değil.

Bizim üzerimize düşen ise...

Bizlerin yapması gereken yetkililerin şeffaflıklarına güven duyarak, bilim kurulu ve sağlık bakanlığınca üstüne basa basa söylenilen tedbirlere harfiyen uymak, sosyal ilişkilere bir süre ara vermek, temaslardan kaçınmak ve hijyen konusunda daha titiz olmaktadır. Unutmayın korona virüs bizlerin alacağı tedbirlerden daha güçlü değil.

- Sen #evindekal Karaman, biz getiririz!

- Çünkü sağlığınıza önem veriyoruz.

- En çok ihtiyacımızın olacağı bu günleri de düşünerek Karaman'ın evlatları olarak geliştirdiğimiz mobil uygulamamız Sepetteslim, evinizden çıkmadan ve hiç kimseyle temasa geçmeden bir tıkla dezenfekte edilmiş ürünleri ve post cihazları ile market ve yemek ihtiyaçlarınızı dakikalar içerisinde ayağınıza kadar getiriyor.

- Ülke olarak içerisinde bulunduğumuz hassas koşullarda Korona Virüs salgınından sizleri uzak tutarak en hijyenik hizmeti sunmaya çalışmaktan gurur duyuyoruz.

- Ara: (0338) 217 10 10

- Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sepetteslim&hl=en_US
- IOS: https://apps.apple.com/ar/app/sepet-teslim/id1483814557?l=en

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2020, 00:36
banner80
YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmet göktaş
İsmet göktaş - 8 ay Önce

Sepet teslim iyiki varsınız uygulamanızı yapmış olduğunuz hijyen le halkımıza sağlıklı ve düzenli hizmet verdiğiniz için teşekürler Allah kolaylık versin Allah yolunuzu açık etsin

Vatandas
Vatandas - 8 ay Önce

Peki haklisinizda.
Nerdeyse piyasada dezenfektan yok kesinlikle
El kadar dezenfektana
26 tl fiyat var
Maske olayi zaten yok yok pazari
Hastalananlar maske taksin oksuren diyolar bu adam doktora gitcek recet yazdircak eczaneden maske alcak
Bunlarin ucretsiz temin edilmesi de
Tedbir olmuyormu ?
Bende soyluyorum
Yuksek maas alanlar bir ay almasin halka destek ciksin.

Maske yok kesinlikle
Maske yok kesinlikle @Vatandas - 7 ay Önce

Soylencek soz yok galiba maske konusunda karaman icler acisi bir durumda

Arkdsa vermisler domuz gribi korunma kiti diyerek
3 maske bir dezenfektan vardi icinde...
Ayni korunma kitinden
Yapip halka dağıtmalari gerekmez mi ?
Ben sahsim adina ayipliyorum artik sozde karamanin onde gelenlerini herkoyun kendi bacagindan asilir moduna gectiler galiba garibana bulamayana 3 er maske dagitilsa her haneye cokmu zor bu ?

Ümmuhan
Ümmuhan - 8 ay Önce

Rahatız

SIRADAKİ HABER

banner23

banner22