Karaman'da İşkur Kuraları Açıklandı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere 76'sı güvenlik görevlisi 200'ü temizlik işçisi toplam 276 kişinin başvurduğu geçici İşkur personel alımının kurası bugün gerçekleştirildi.

26 Eylül 2019 - 17:00 - Güncelleme: 26 Eylül 2019 - 17:30

Oğuz BektaşKaraman Haber

Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı olarak okullarda görevlendirilecek 76'sı güvenlik görevlisi, 200'ü temizlik işçisi toplam 276 kişilik geçici alım olacağını duyan vatandaşlar Karaman Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'ne akın etmiş ve metrelerce kuyruk oluşturmuşlardı. Başvuruları 20 Eylül 2019'da biten ve 4 bin 491 kişinin başvurduğu personel alımının kuraları bugün Kazımkarabekir Kapalı Spor Salonu'nda noter huzurunda gerçekleştirildi. Salonu dolduran yaklaşık 2 bin kişi umut dolu gözlerle isimlerinin kurada okunmasını bekledi.

CHP'li yetkililer güvenmedikleriolmak istedi, kuraları videoya kaydetti

Kura çekilişleri esnasında Cumhuriyet Halk Partili yetkililer ise salonda hazır bulundu. Çekilişlere güvenmediklerini ve çekilişleri vatandaşın temsilcisi olarak videoya kaydetmek istediklerini söyledi. Bunun üzerine kurayı gerçekleştirecek olan heyetin önüne oturan bir CHP'li çekilişlerde çıkan bütün isimlere bakarak videoya kaydetti.

Kura'da isimleri çıkanlar 'dikkat!'

Kura'da isimleri çıkan vatandaşların ise 27 Eylül Cuma günü saat 14.00'da Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde görevlendirme yapılabilmesi için hazır bulunması gerekmekte.

Sonuçlar İçin Tıklayın

YORUMLAR

  • 3 Yorum