banner56

Karaman'da İki Apartman Karantinaya Alındı

Karaman'da iki ayrı apartmanda yaşayan bazı vatandaşların korona virüs testlerinin pozitif çıkması üzerine  binalar karantinaya alındı.

Karaman'da İki Apartman Karantinaya Alındı

onuyla ilgili olarak Karaman Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulundan yapılan yazılı açıklamada,

"Siyahser Mahallesi 941. Sokak No:7 Yıldız Apartmanı ile Siyahser Mahallesi 939. Sokak No:6 Kardelen Apartmanı'nda yaşayan bazı vatandaşlarımızda korona virüs (Covid-19) pozitif vakalarının görülmesi ve aynı hanede yaşayan temaslı sayısının fazla olması nedeniyle, korona virüs (Covid-19) salgınının yayılarak vatandaşlarımızın sağlığını tehdit etmesini engellemek amacı ile belirtilen adreslerdeki apartmanların, 30.05.2020 Cumartesi günü saat 13.00 itibariyle ikinci bir karara kadar karantinaya alınmasını, belirtilen adresteki apartmanda ikamet eden vatandaşların daire ve apartmandan giriş ve çıkışlarının yasaklanmasına, oy birliği ile karar verilmiştir" denildi.

Söz konusu tedbirlere ve kararlara uymayan vatandaşlara ise idari para cezası verileceği ve gerekli adli işlemlerin başlatılacağı da belirtildi. Binaya giriş çıkışların olmaması için önünde polis ekibi beklerken, kapısına da şerit çekildi.

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22