banner56

Karaman'da Her 6 Kişiden 1 Kişiye Motosiklet Düşüyor

Karaman'da, istatistiklere göre her 6 kişiye 1 motosiklet düşüyor. Artan motosiklet trafiğide, sürücülerin ve yayaların can güvenliğini tehdit ediyor.

Karaman'da Her 6 Kişiden 1 Kişiye Motosiklet Düşüyor

Karaman, nüfusu 251.913 kişi olan, iç anadolunun trafik yoğunluğu yüksek olan illeri arasında yer almakta. İstatistiklere göre, Karaman'da her 6 kişiden 1'ine motosiklet düşüyor. Tabiki her geçen gün artan trafik yoğunluğu beraberinde trafik kazalarınıda getiriyor.

Motosiklere karşı denetlemeler arttı

Artan motosiklet trafiğine karşı Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri uygulamaları arttırdı. Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen ve yaklaşık 1 saat süren uygulamada 18 elektrikli bisiklet ve 6 motosiklet kontrol edildi. Eksikleri bulunan 4 elektrikli bisiklete ve 2 motosiklete toplamda 3 bin 624 lira para cezası kesildi.

Emniyet kaskı olmayanlarada ücretsiz kask veriyor

Bu hafta ise Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri Karaman Valisi Fahri Meral, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, idari müdürler ve vatandaşlarında yoğun katılımı ile "Hayatıma kastım yok, kaskım var" uygulaması gerçekleştirildi. Kask takmanın trafikte ne kadar önemli olduğunu anlatan polis memurları ruhsatı ve ehliyetini yanında getirerek güvensiz olan kasklarını teslim eden sürücülere yeni kasklarını ücretsiz olarak hediye etti. Uygulama kapsamında yaklaşık 150 kişiye hiç kullanılmamış kasklar ücretsiz olarak takdim edildi.

Karaman Haber

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22