Karaman'da Coronavirüs Yok!

Karaman'da Coronavirüs olduğuna dair çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

Karaman'da Coronavirüs Yok!
06 Mart 2020 - 23:11 - Güncelleme: 07 Mart 2020 - 00:44

Karaman'da sosyal medya ve dijital platformlarda coronavirüs olduğuna dair çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı öğrenildi.

Karaman Devlet Hastanesi'nde kısa süre önce umre ziyaretinden dönen karı kocanın ateş, karın ve boğaz ağrısı nedeniyle hastaneye yaptığı başvuru neticesinde, tedbiri elden bırakmayan sağlık görevlileri şahısları gözlem altına aldı. Hastane'de yapılan muayeneler ve testler sonucunda şahıslarda basit gribal enfeksiyon olduğu tespit edildi.

Sağlık Bakanlığı'nın aldığı tedbirler kapsamında Türkiye'ye özellikle giriş çıkışların kapatılmasından sonra giriş yapan turist, umre ziyaretçisi vb. gibi kişilerin kendilerini hastanelerde tedbir amaçlı kontrol ettirmesini tavsiye ediyor. Bakanlığın yayınladığı genelge kapsamında da Karaman'da uygulanan bu rutin kontroller, tedbir elden bırakılmayarak devam edecektir.

Tedbiri elden bırakmayarak her türlü imkanları seferber eden Karaman İl Sağlık Müdürlüğü ve Karaman Devlet Hastanesi personellerimize de Karamanlı vatandaşlar adına teşekkürlerimizi iletiriz. Bir tedbir, bin sakatlığı önler.

www.karaman.org haber grubu olarak bu tür konuların yakından takipçisi olacağımızdan, yetkililerden gelecek olan bilgi ve açıklamalardan da halkımızı haberdar edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum