banner56

Karaman'da Berberler de Korona Virüse Karşı Önlemlerini Aldı

Dünyayı etkisi altına alan korona virüsün ülkemizde de görülmesinin ardından insanların kalabalık ve sürekli kullanılan ortamlara olan güvenleri azaldı. Bu nedenle berber ve kuaförlerde bundan etkilendi.

Karaman'da Berberler de Korona  Virüse Karşı Önlemlerini Aldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, korona virüsün ülkemizde de görüldüğünü açıklamasının ardından ülkemizde olan tedbirler de arttı. İnsanlar kalabalık ve sürekli kullanılan ortamlardan uzak durmaya başladı. Temizlik ürünlerine karşı olan taleplerin artmasıyla birlikte alışveriş merkezlerindeki kolonya reyonları boşaldı. Bu durum ise berberleri de bir hayli etkiledi.

Karaman'da korona virüsten dolayı işlerinin azaldığını söyleyen berber Erol Kurşun, "Şuan da kolonya fiyatlarında biraz artış var. Ürünler korona virüsten dolayı azaldı. Biz de berberler olarak kolonyayı çok kullanan esnaflarız. Gelen müşterilerimiz ise haklı olarak tereddütte oluyor ve bizlere devamlı temizlik konusunda hijyenik olmamız gerektiğini hatırlatıyorlar. Maalesef işlerimizde de azalma oldu. Çünkü burada günde onlarca insan traş oluyor. Artık tek kullanımlık havlular kullanmaya başladık. Sık sık dükkanımızı havalandırıyor ve kalabalık halde müşteri almıyoruz. Bizim fiyatlarımızda da şuan herhangi bir artış söz konusu değil. Bize belirtilen listede fiyatlar neyse o şekilde devam edecek. Allah'ın izniyle hep birlikte kurtulacağız bu korona virüsten." dedi.

Berberlerinde her türlü önlemi aldığını fakat yinede tedirgin olduklarını dile getiren müşterilerden Bünyamin Öcalan ise, "Berberlere devamlı müşteri gelip gidiyor. Haliyle berberlerde müşteriyle temas içerisinde oluyor. Biz de, acaba bize de bulaşır mı bulaşmaz mı diye tedirginlik yaşıyoruz. Ama berberlerimizde tedbirlerini almış durumda. Girerken çıkarken kolonya veriyorlar, ellerini traşa başlamadan önce ve traş bittikten sonra dezenfekte ediyorlar. Strelize ettikleri traş aletlerini kullanıyorlar. Bu da bize güven veriyor." diye ifadelerini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2020, 19:23
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22