Karaman'da Baraj Bölgesinde Bulunan Üreticilerin Dikkatine!

Karaman Ziraat Odası Başkanlığından Baraj Yakınlarında Bulunan Üreticilere Uyarı Geldi

04 Mayıs 2019 - 16:12

Karaman'ın barajları yağışların yoğun olmasından dolayı tarihi rekor kırarak %100 doluluk oranına ulaştı. Taşma olmaması için açılan kapaklar ile boşaltılan baraj suyu çoğalmayada devam ediyor. Bu kapsamda Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet BAYRAM'dan baraj yakınlarında bulunan üreticiler hakkında açıklamalarda bulundu. 

Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet BAYRAM yapmış olduğu açıklamada; "Yeşildere Barajında meydana gelen su kaçakları ve toprak kayması durumu ile ilgili olarak Ak Parti Karaman Milletvekilleri Recep ŞEKER ve Selman Oğuzhan ESER, ile bugün yaptığımız görüşmeler neticesinde Barajda meydana gelen su kaçakları ve toprak kayması durumu kendilerine bilgi olarak verilmiş olup DSİ ile görüşüp teknik inceleme ile ilgili çalışmalar başlatılmıştır. Bu yıl Karaman'daki tüm barajlarda su doluluk oranında tarihi rekor kırarken İbrala barajının doluluk miktarı 134 milyon metreküpe ulaşarak tarihi rekor kırdı. barajın neden su sızdırdığı hakkında en kısa zamanda gerekli incelemeler yapılarak resmi açıklama yapılması Yeşildere baraj bölgesindeki halkımızı tedirginliğini gidermesi açısından önem arz etmektedir." dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • berat
    1 yıl önce
    kapak kısmıni aralamak sıkıntı olacak sa kepçele yön verilecek baraj kısmını büyütmek gerekir. riski arasında kaşımadan yağmur durumunun halinde insanların hayatlar söz konusu değilmi. yerin keşfini yapmanız gerekiyor hava dan . saygılar sunarım