banner56

Karaman'da 11 Sokak Köpeğinin Saldırısına Uğrayan Genç Canını Zor Kurtardı

Karaman'da hastaneye gitmekte olan bir gence 11 sokak köpeği saldırdı. Canını zor kurtaran genç "Sokaklarda yürümek istemiyorum." diyerek tepki gösterdi.

Karaman'da 11 Sokak Köpeğinin Saldırısına Uğrayan Genç Canını Zor Kurtardı

Karaman'da üniversite öğrencisi olarak öğrenim görmekte olan U.A. (24) evinden hastaneye gittiği sırada, yol kenarında bulunan boş arazideki 11 sokak köpeğinin saldırısına uğradı.

Köpekleri gördükten sonra tedirgin olup hızlanmayan başlayan genç köpeklerin koşarak üzerine doğru geldiğini fark etti. Bunun üzerine koşar adımlarla bir apartmanın duvarından atlayarak bahçeye saklanan genç canını köpeklerden zor kurtardı.

U.A. yaptığı açıklamada, "Ben artık sokaklarda korkarak yürümek istemiyorum, buna devlet büyüklerimizin artık bir el atması gerekiyor." dedi.

"Gelen geçene saldırıyorlar."

Yine sosyal medya üzerinden sesini duyurmaya çalışan bir genç ise yaptığı paylaşımda, "Hacı celal mahallesi, Cömmen cami karsisi, Perşembe köylü pazarı tarafi, Sokak köpeğinden geçilmiyor gelen geçene saldırıyorlar, sesimizi kimseye duyuramıyoruz gelip alin." dedi.

Vatandaşın Gözü Patili Köy Projesinde

Milliyetçi Hareket Partisi Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı'nın seçimden önce müjdesini vermiş olduğu Patiler Köyü Projesi ile sokak hayvanlarının tel kafesler içerisinde veya sokaklarda sağlıksız ve güvensiz bir şekilde değil, en az 7-8 hektarlık bir alanda, doğal ortamlarına uygun, modern, güvenli ve konforlu bir tesiste yaşayacakları belirtilmişti. Sokak köpeklerinden artık neredeyse sokakta yürümeye korkar hale gelen Karamanlı vatandaşlar o projenin hayata geçmesini dört gözle bekliyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2020, 22:55
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22