banner56

Karaman Bayrama Hazır

Kurban bayramının yaklaşmasıyla birlikte Karaman'da da hazırlıklar tamamlandı. Karaman Belediyesi de konuyla ilgili olarak çalışmalarını bitirdi.

Karaman Bayrama Hazır

Kubran bayramında vatandaşlar istek ve şikâyetlerini Karaman Belediyesi’nin 444 25 70 nolu çağrı merkezine iletebilecekler.

Bayramda Zabıta Müdürlüğü'nün merkez ve otogar karakolları 24 saat boyunca görevlerinin başında olacak. Kurban satış alanı ve gıda satışı yapılan yerlerde genel denetimler devam edecek ve şikayetler değerlendirilecek.

Karaman'da Nöbetçi Ekmek Fırınları

Bayram boyunca nöbetçi olacak olan fırınlar da belli oldu. Buna göre,

Bayramın 1. günü; Trabzon Ekmek, Tekin Ekmek, Umman Ekmek, Özen Ekmek ve Halkım ekmek fırını,

Bayramın 2. günü; Tekin Ekmek, Umman Ekmek, Özen Ekmek, Halkım Ekmek, Taş Değirmen ve Altın Ekmek fırını,

Bayramın 3. günü; Bayramoğlu Ekmek, Umman Ekmek, Özen Ekmek, Halkım Ekmek, Bakioğulları Ekmek, Dumlu Ekmek, Özergin Ekmek, Taş Değirmen, Aknil Ekmek, Ekmek Teknesi ve Altın Ekmek fırını,

Bayramın 4. günü; Trabzon Ekmek, Özergin Ekmek, Has Ekmek, Özen Ekmek, Aknil Ekmek, Dumlu Ekmek, Taş Değirmen, Bayramoğlu Ekmek, Halkım Ekmek, Umman Ekmek, Ekmek Teknesi ve Altın Ekmek fırını hizmet verecek.

İtfaiye Müdürlüğü: Bayram süresince İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, araç ve gereçlerinin bakımını yaparak her hangi bir yangın veya kaza durumuna anında müdahale edebilmek için 24 saat görevinin başında olacak.

Mezarlık İşleri Müdürlüğü: Vatandaşlarımızın bayramda yoğun olarak ziyaretlerde bulunacağı mezarlıklarda Park-Bahçe Müdürlüğü ekipleri tarafından bakım, onarım ve temizlik çalışmaları yapıldı ve bitirildi. Kabirlerini sulamak isteyen hemşerilerimiz, su bidonlarını Mezarlıklar Müdürlüğü’nden geri yerine koymak kaydı ile temin edebilecek. Arife günü hoparlör sistemi ile mezarlıkta Kur’an-ı Kerim okutulacak. Kent mezarlığını ziyarete gelen yaşlı, hasta ve yürüyemeyecek durumda olan vatandaşlarımız ise görevlilerce mezarlık içerisinde araçla taşınacak.

Temizlik İşleri Müdürlüğü: Temizlik İşleri Müdürlüğü kent genelinde daha temiz bir bayram için çöp poşeti dağıttı. Ekipler, kurban kesim yerlerinde bayram süresi boyunca temizliğe devam edecek ve bayramın son iki günü bu alanlarda ilaçlamalar yapılacak.

Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü: Kurban Bayramı’nda Belediye otobüsleri ücretsiz yolcu taşıyacak. Ulaşım seferleri bayramın ilk günü olan 11 Ağustos Pazar gününden 14 Ağustos Çarşamba gecesine kadar saat başı olarak devam edecek.

Bayramın 1. günü sadece; 10 nolu hat sabah saat 08.00’den akşam saat 21.00’e kadar, 1 nolu hat sabah 08.00’den akşam saat 22.00’ye kadar, 3 nolu hat da sabah saat 08.00’den akşam saat 23.00’e kadar hizmet verecek. Bayramın 2. - 3. ve 4. günü ise 2 – 4 – 5 – 6 ve 8 nolu hat sabah saat 08.00’den akşam saat 21.00’e kadar, 1 ve 10 nolu hat sabah saat 08.00’den akşam saat 22.00’ye kadar, 3 nolu hat ise sabah saat 08.00’den akşam 23.00’e kadar her saat başı ücretsiz olarak seferlere devam edecek.

Veteriner Müdürlüğü: İlimizde bu yıl iki noktadan kurban satışı, 9 ayrı yerde de kurban kesimi yapılacak. Karaman Belediyesi, Üniversite Mahallesi’nde Devlet Hastanesinin arka kısmında kalan Yeni Stadyum inşaatının karşısındaki araziyi ve Karamanoğlu Mehmetbey Mahallesi 899. Sokak ile 949. Sokak arasındaki bölgeyi kurban satış alanı olarak hayvan sahiplerine tahsis etti.

Başakşehir Mahallesi 2. Toki Alışveriş Merkezi yanındaki otopark alanı, Elmaşehir Mahallesi 1. Toki Alışveriş Merkezi’nin yanı, Yunuskent Mahallesi İmam-ı Azam Camii yanındaki araba pazarı kurulan alan, Alişahane Mahallesi’ne kurulan Perşembe Pazarı’ndaki balıkçıların olduğu yer, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde Pazartesi günleri kurulan pazarda balıkçıların olduğu alan, Gevher Hatun Mahallesi 1812. sokakta yer alan Alışveriş Merkezinin yanı, Çeltek Mahallesi Kazalpa Meydanı, Urgan Mahallesi 2260 Sokaktaki 15 Temmuz Cami avlusu ve 4. TOKİ ile 5. TOKİ 2263. Sokak ve 2265 Sokak arasındaki alan da kurban kesim yerleri olarak belirlendi.

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22