banner56

Her Şey Çok Güzel Ama Bu Tedbirsizlik Neden?

Karaman Ermenek Belediyesi ihtiyaç sahipleri için yardım torbaları hazırladı.

Her Şey Çok Güzel Ama Bu Tedbirsizlik Neden?

Dünyada hızla yayılan, genellikle yaşlı ve bağışıklığı düşük insanlarda ölümle sonuçlanan koronavirüs için alınacak tedbirlere belediyenin uymaması dikkat çekti.

Geçtiğimiz günlerde Ermenek Belediyesi'nin ihtiyaç sahipleri için yardım torbalarını hazırladığı anları sosyal medya hesaplarında paylaşıldı.

Paylaşılan fotoğraflarda torbaları hazırlayan personelin maske ve eldiven kullanmaması dikkatlerden kaçmadı.

Birlik ve beraberlik adına kenetlenmemiz gereken bu zor günlerde yapılan bu yardım faaliyetinden dolayı belediyemize sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Fakat dikkat edilmesi gereken ve hayati derecede önemli olan tedbirlere uyulmasını rica ediyor, Ermenek Belediye Başkanımız Sayın Atilla Zorlu'nun konunun takipçisi olacağını temenni ediyoruz.

Kartonda 24 Saat, Plastik Yüzeyde 2-3 Gün Yaşıyor

Amerikan New EnglandJournal of Medicine dergisinde yayınlanan araştırmaya göre COVID-19, bakır yüzeylerde dört saate, plastik ve çelikte iki-üç güne, karton üzerinde de 24 saate kadar yaşıyor. Ayrıca insan hapşırdığında aerosol gibi havaya yayılan damlacıklar da üç saate kadar havada kalabiliyor. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafındanpandemi olarak ilan edilen koronavirüs (COVID-19) insandan insana kolay bir şekilde hızlıca yayılıyor olması nedeni ile bireyler arası temasın olmaması gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2020, 21:38
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22