AK Parti Karaman Milletvekili Selman Oğuzhan Eser'den Haber Sitemize Ziyaret

AK Parti Karaman Milletvekili Selman Oğuzhan Eser, basın mensuplarını ziyaretleri kapsamında haber sitemiz www.karaman.org'u ziyaret ederek gündemi değerlendirdi.

Reklam
Reklam
AK Parti Karaman Milletvekili Selman Oğuzhan Eser'den Haber Sitemize Ziyaret
15 Haziran 2020 - 22:19 - Güncelleme: 15 Haziran 2020 - 22:59

Yoğun meclis gündemi arasında basın mensuplarını da ziyaret eden Milletvekili Selman Oğuzhan Eser, haber sitemize yaptığı ziyarette gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Tek Lider Medya Eğitim Organizasyon Ticaret ve Pazarlama Ltd. Şti. bünyesinde faaliyet gösteren www.karaman.org haber sitesi ve pandemi sürecinde vatandaşların en çok tercih ettiği mobil market uygulaması www.sepetteslim.com'un çalışmalarıyla ilgili bilgi alan Eser, şirketin çalışmalarına hız vererek yeni adrese taşınması vesilesiyle hayırlı olsun dileklerini iletip başarılar diledi.

Çiftçilerimize müjde

Geçtiğimiz günlerde ilimiz dahil olmak üzere İç Anadolu Bölgesindeki bir çok tarım alanları yoğun dolu ve sağanak yağış sebebiyle zarar gördü. Bugün, zarar gören arazileri yerinde inceleyen Eser, çiftçilerimize geçmiş olsun dileklerini ilettiklerini söyledi. 

Kendilerine iletilen sorunlarla ilgili gerekli çalışmaları başlattıklarını belirten Milletvekili Eser, "Bu yıl uygulanmaya başlanan münavebeli ekim, tarımda kullanılan enerji ücretlerinin yüksek olması ve kuyu ruhsatları gibi sorunları üreticilerimiz ve muhtarlarımız, bize iletti. Özellikle kuyu ruhsatları ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat KURUM ile görüşerek çalışmalar başlatıldı. Yaptığımız ziyaretlerde yoğun ilgi ve misafir perverlikleri için köylülerimize sonsuz teşekkürler ederiz." ifadelerinde bulundu.

"Allah ordumuza güç kuvvet versin"

Terör örgütü PKK’nın karakol ve üs bölgelerine artan taciz ve saldırı teşebbüsleri üzerine Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan Pençe-Kartal Operasyonu'nda görev alan askerlerimizi yürekten tebrik ettiğini belirten Eser, "Terör yuvaları yerle bir edildi. Ülkemizi, milletimizi, karakollarımızı, üs bölgelerimizi taciz eden, saldırı planlayan terör yuvaları teröristlerin başlarına yıkıldı. Ülkemizin güvenliği ve geleceği için bir an bile gözlerini kırpmadan canları pahasına ellerinden gelen gayreti gösteren kahraman ordumuza Allah güç kuvvet versin. Bu nedenle dün başarıyla gerçekleştirilen Pençe-Kartal Operasyonunda görev alan Mehmetçiklerimizi gönülden tebrik eder, daima dualarımızda olduklarını belirtmek isterim. Allah Mehmetçiklerimizi korusun." dedi.

Dünyada, Ülkemizde ve Karaman'da Pandemi süreci

Eser, dünyada, ülkemizde ve Karaman'daki pandemi sürecini değerlendirerek yapılan yardımlar ve desteklerle ilgili bilgiler verdi. Bu zorlu süreçte vatandaşlarımıza ve esnaflarımıza desteklerin devam ettiğini söyleyen Eser, "Tüm dünyayla birlikte ülkemizde olumsuz bir süreçten geçmektedir. Fakat Türkiye, diğer ülkelere rağmen bu süreci en iyi yöneten ülke konumundadır. Baykar Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar öncülüğünde 120'den fazla mühendisin tam bir seferberlik ruhuyla yaptığı çalışma sonucu üretilen yerli solunum cihazlarının bu sürece sağladığı başarı ve Avrupa ülkeleri ile Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere bir çok ülkeye salgın sürecinde gönderilen yardımlar bunun göstergesi oldu. Ülkemizde de yardımlaşma ve dayanışma ruhunu güçlü kılmak adına başlatılan "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyasıyla bir çok ihtiyaç sahibi vatandaşımıza devlet vesilesiyle yardımlar ulaştı. Aynı zamanda Sosyal Koruma Kalkanı uygulamasıyla ilimizde de  28 bin 344 hemşehrimize 36 milyon 255 bin 720 Türk Lirası ödeme yapıldı. Bundan sonraki süreçte de vatandaşlarımıza ve esnafımıza destekler aralıksız devam edecek. Tabiki vatandaşlarımızın da sorumluluk bilinciyle hareket etmesini temmeni ederim. Sağlıkçılarımıza yardımcı olmak, kendi sağlığımızı ve sevdiklerimizin canlarını korumak için sosyal mesafe ve maske gibi kurallara uyulmasını istirham ederim. Ülkemizin bu salgın sürecini de kısa sürede en az zararla atlatacağından şüphemiz yoktur. Şimdilik bütün hemşehrilerimi gönülden kucaklıyorum. Bu sürecide kısa sürede atlatarak önceden olduğu gibi sıkı sıkı kucaklaşacağımız günlerde yakındır." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum