banner56

Ak Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan Müjdeyi Verdi

1990 yılında ilk defa kurulan Karaman Organize Sanayi Bölgesi artık sanayicilere ve yeni yatırımcıların ihtiyaçlarına cevap veremez hale gelmişti. Yeni bir organize sanayi bölgesi alanı için yapılan girişimler sonuç verdi. AK Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan yaklaşık 200 hektar büyüklüğünde olacak yeni Organize Sanayi Bölgesi müjdesini bir açıklama yaparak duyurdu. 

Ak Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan Müjdeyi Verdi

AK Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan yaptığı açıklamasında;

"1990 yılında 50 hektar alan üzerine kurularak 29 yıl içerisinde gıda ağırlıklı işletmeler ile 1.024 hektarlık alana ulaşarak, 11 bin kişinin istihdamı sağlanan Karaman Organize Sanayi Bölgesinin, İlimizin mevcut sektörel dağılım dikkate alındığında üretim yelpazenin genişletilmesi, yeni girişim ve istihdam alanlarının oluşturulması için, Ayrancı karayolunun 26. Km’sinde 194 hektar büyüklüğünde YENİ ORGANİZE SANAYİ yerleşim alanı belirlenmiş ve tapu tescil işlemleri tamamlanmıştır.

YENİ ORGANİZE SANAYİ yerleşim alanını yatırımcılara, vatandaşlarımıza ve İlimize hayırlı uğurlu olsun. 

Bütün Karamanlı hemşehrilerimiz adına Cumhurbaşkanımıza, İlgili Bakanlıklarımıza, Vekillerimize, Çevre Şehircilik İl müdürlüğümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ederim." dedi.

banner71
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kenan
Kenan - 2 ay Önce

Acaba söyleyebilir mi Arsa Tahsis etmeyle hemen sanayi kuruluveriyormuymuş. Ülkede Ekonomik kriz var. 1.Organizeyi ne kadar doldurduk ta 2. organizeye sıra geldi. 15-20 işletme harici koskoca organizede çalışan işyeri yok nerdeyse. Küçük işletmelerin hepsi sinek avlıyor. 2. organizeye neyle fabrikalar kurulacak. Bu fabrikaların üreteceği ürünleri satacak pazarları var mı.
Reklam kokan hareket bunlar geçiniz. 17 yıl boyunca meleketin herköşesine beton yaparak milli ekonomiyi çökerttiniz. Alımgücü denen bi şey kalmadı.

Bülent
Bülent - 3 ay Önce

İşte sorun tam olarak bu.Bir ilin parti başkanının Vali,Belediye Başkanı,kurum müdürü olarak kendini görüp bu işlere soyunması ne kadar doğru...Bir Ak Parti li olarak bu kentin yeni bir organize sanayii bölgesine ihtiyacı olmadığını çok iyi biliyor ve analiz ediyorum.Var olan organize sanayii bölgemizin yarısı hala boşken,Yatırım yapma ve istihdam sağlama taahhüdü ile arsa tahsisi yapılan yatırımcının büyük kısımı hala çivi bile çakmamışken yeni bir organize sanayiine neden ihtiyaç duyulur....Daha yollarını ve alt yapısını tamamlayamamış bir sanayii bölgemiz zaten var.Yeni oluşturulacak olan bölgenin alt yapısını yollarını kim yapacak.Kaç yatırımcı yatırım yapmak üzere talepte bulundu açıklayın.İkinci bölge sanırım birinci bölgenin yetersizliğinden dolayı düşünülmüş olsa gerek.Eğer böyleyse birinci bölgenin hala yarısı neden boş....Ayrıca rica ediyorum mensubu olduğum partide olsa bir il başkanının böyle işlerle uğraşmasını istemiyorum...Yok eğer bu işler il başkanlarına tevdii edildiyse o zaman diğer tüm seçilmiş ve atanmışları devre dışı bırakalım il başkanı yapsın diğer işleride....Bu tip yaklaşımlar ile yapılan iş ve işlemlerin partimize,davamıza,var olma sebebimize sadece zarar vereceği kanaatindeyim...

SIRADAKİ HABER

banner23

banner22