Karamanımızın küçük dev adamı, Pamuk Prenses Sinema filminde oynayan NEŞELİ’si İş bankasından emekli Tayyar YILDIZ hakkın rahmetine kavuşmuştur.

1 Ocak 1957 Karaman doğumlu Tayyar YILDIZ Ankara’da geçirdiği kalp ameliyatı sonucu yoğun bakıma alınmıştı.1969 yılında çekilen Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler sinema filminde henüz 14 yaşındayken tüm Türkiye’nin gönlünde taht kuran neşeli Tayyar, kalbindeki 3 damarın tıkalı olması sebebiyle 9 Mayıs’ta Ankara’da bypass ameliyatı olmuştu. Ameliyat sonrasında 17 gündür yoğun bakımda tedavi gören neşeli Tayyar, hayatını kaybetti.

Tayyar Yıldız’ın cenazesi, bugün öğlene doğru Karaman Devlet Hastanesindeki cenaze işlemlerinin ardından Yıldız’ın köyü Boyalı Köyünde kılınacak ikindi namazına müteakip toprağa verilecek.

Karaman başta olmak üzeri Türkiye’nin acı kaybı Pamuk Prenses ve Yedi Cücelerin Neşelisi Tayyar Yıldız’ın 63 yaşında hayata gözleri yumması tüm sevenlerini derin bir yasa boğdu.

Henüz 13 yaşında ekmeğinin peşinde koşmaya başlamış, köyünden, arkadaşlarından, okulundan ayrılmak zorunda kalmıştı.
“Pamuk Prenses Ve Yedi Cüceler” filminde, Zeynep Değirmencioğlu’nun yanında rol alacak Yedi tane Cüce aranıyordu. Tüm koşulları uygundu. Hemen boydan ve profilden çektirdiği fotoğraflar ile özgeçmişini anlattığı yazıyı Tercüman Gazetesi’ne gönderecek, sonucunu merakla bekleyecekti.
Cevabi yazının gelmesi çok uzun sürmemiş, hemen İstanbul’da bulunan Film Şirketine çağrılmıştı. Başvurusu kabul edilerek, yedi Cüce arasında yer almış, anlaşmalar yapılmış, kendisine Neşeli karakteri verilmişti. Çok mutlu idi, ama azda olsa içinde ki hüznü saklaması mümkün değildi.
Liseden sonra, Bankacılık ve sigortacılık Yüksek Okulu’nu da zorlanmadan bitirerek Türkiye İş Bankası’nda ki memuriyetine başladı.


Facebook Yorumlar

Facebook Yorumlar