Muhammed Ensar Ağca

Muhammed Ensar Ağca

Gündem, Siyaset

Siz Türk'ü Çanakkale'den Tanırsınız!

02 Mart 2020 - 01:37

Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı ve Bahar Kalkanı...

Bir davaya hiçbir zaman ikna edilmişler ivme kazandırmaz. Bir davaya hız katan inanmış yiğitlerdir.

Türk askeri dünyanın hiç bir yerinde eşi benzeri görülmemiş milli şuura ve bilince  sahiptir. 

Afrin’e yapılan Zeytin Dalı operasyonunda bir habercinin “hedef neresi? “sorusuna “Hedef Kızılelma”,

“Bir mesaj göndermek istermisin? “ soruna “Bizi beklemesinler, bu vatanı kimse bölemez. “ diyerek karşılık veren Mehmetçiğimiz o gün göğsümüzü kabartmıştı. Afrin’de Burseya Dağına dikilen ay yıldızlı bayrağımız bizleri gururlandırmıştı, ve daha niceleri...Türk denildiği zaman düşman bizi iyi tanır Çanakkale’den

Peki biz neden İdlib’teyiz? Neden Suriye?

Görüyoruz ki rejimin ve rejime destek veren güçlerin Suriye’yi insansızlaştırma projesi var. Bugün zulmün karşısında biz varız diyen güçlü bir Türkiye var. Eğer ki  birilerinin Suriye’yi insansızlaştırma projeleri gerçekleşmiş olsaydı üzülerek belirtmek gerekir ki hedef Türkiye olmuş ve Suriye'de birilerine, dış mihraplara pay edilmiş olacaktı. İşte biz bu yüzden Suriye’deyiz. 

2001'de Irak-İran savaşlarında ateşin Suriye'ye sıçrayacağı sinyali verilmiş, ateş Suriye'ye sıçramış ve sonraki hedef Türkiye ise "Ne işimiz var? Neden Suriye?” demek için bilincini şuurunu yitirmiş olmak gerekir. Uğruna savaştığımız şehadetleri dinin temeli olan ezanlarımız içindir. Mücadelemiz her bir karışı şehitlerimizin kanlarıyla sulanan cennet vatanımız uğrunadır. Suriye bizim için basit bir kelimenin tarifi veya siyasi bir çıkarın ürünü değildir. Sınırı olmamasına rağmen ABD ve Rusya Suriye’de siyasi çıkarları için bulunurken biz 911 km sınır hattı boyunca uzanan ve ülkemizinde bekası açısından haklı olarak ilk günden itibaren oradayız. Bizler 1915’te Çanakkale’de olduğu gibi bugünde İdlib’te 7’den 70’e her daim savaşır  emperyalist güçlere fırsat vermeyiz.  Peki emperyalistler bizi çok mu seviyor? Bu sorunun cevabını siyasi tarih uzmanı Ramazan Kurtoğlu hocamız şu şekilde veriyor:

" Yeni dünya düzeninde son fethedilecek ülkenin adı Edom'dur. Hepimizin kanını donduracak şey şudur. Edom bin yıldır yaşadığımız topraklar, vatanımız yani Anadolu'dur.” "Neden Türkiye? Çünkü Tanrının yürüdüğü topraklar olarak nitelendirdikleri yer Anadolu'dur" diyerek açıklamıştır. Bu açıklama bizlere İbn-i Haldun’un asırlar önceden “Coğrafya kaderdir” sözünü hatırlatıyor. Evet. Bizler Türk milleti olarak stratejik olarak pahalı ve ağır bir coğrafyada yaşıyoruz.

Dediğimiz bedel de bunun bedelidir. Amacımız emperyalistleri hedefine ulaştırmamaktır. Ülkemizin başlatmış olduğu “Bahar Kalkanı” harekatının da sebebi budur. Bizler biliyoruz ki bugüne kadar başlatılıp başarılı bir şekilde sonuçlanan Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı harekatı gibi inanıyoruz ki Bahar Kalkanı harekatı da başarıyla sonuçlanacaktır. Allah askerimizin ayağına taş değdirmesin.

Muhammed Ensar AĞCA

YORUMLAR

  • 0 Yorum