Muhammed Ensar Ağca

Muhammed Ensar Ağca

Gündem, Siyaset

Gönül Coğrafyamız Feryâd Ediyor

06 Ocak 2020 - 18:30

Efendimiz (s.a.s) insanın insana zulmetmesini yasaklamış ve İslâm dininde zulmün yerinin olmadığını belirtmiştir. “Mazlumun duasından sakınınız. Çünkü onunla Allah arasında perde yoktur" diyerek, zulmün ne kadar kötü ve zararlı bir şey olduğuna işaret etmiştir. Rasulallah (s.a.s) veda hutbesinde “Ey İnsanlar! Kanlarınız, canlarınız, yaşama hakkınız, mallarınız, namuslarınız, haysiyet ve şerefleriniz, vücut bütünlüğünüz, Rabbinizle buluşacağınız güne kadar bu ayınızda, bu beldenizde, bu gününüzün saygıya, korunmaya layık olduğu gibi, saygıya ve korunmaya layıktır, dokunulmazdır.” diyerek bir cana koymanın, bir mazlumun hakkını gasp etmenin islam ile bağdaşmadığını asırlar öncesinden bildirmektedir.

Bugün gözümüzden ırak ancak gönlümüzün yakınında olan Doğu Türkistan, miracın beşiği, ilk kıblemiz Mescidi-i Aksa’nın siyonistlerle mücadelesi, Afrika’da her altı saniyede bir çocuğun hayatını kaybetmesi, İdlib’te bombardımanlarla hedef alınan binlerce çocuk, genç, sivil kardeşlerimizin feryadı yüreğimizde derin bir yara açıyor. Efendimiz(sav) ‘in “Birbirine karşı müminler, bir vücudun azaları gibidirler. Vücudun bir yeri rahatsız olunca, bütün vücut rahatsız, uykusuz kalıp onun tedavisi ile meşgul olduğu gibi, müslümanlar da birbirlerine yardıma koşmalıdır! “ ifadeleriyle belirttiği üzere bizler Hz. İbrahim (as) ‘in ateşine su taşıyan karınca misali tarafımızı belli etmemeniz gerekmektedir. Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın “Bir gün Suriye’ye girilirse hedef Türkiye olur” ifadesini dikkate alarak gönül coğrafyamızdaki yangını söndürmek için çabalamamız gerekmektedir. Kardeşlerimiz modern dünyanın küresel güçlerinin iki dudağından çıkacak söze bırakmamak, onları kaderlerine terketmemek gerekmektedir.

Dünya kamuoyunun bildiği üzere unutulmamalıdır ki, Birleşmiş Milletler, egemen güçlerin siyasi, ekonomik ve ideolojik emellerine alet olmak için değil; adalet ve güvenliği, ekonomik kalkınma ve sosyal eşitliği tüm ülkelere sağlamak için vardır. 
Bizler zulüm karşısında susan dilsiz şeytanlardan olamayız.

Unutulmamalıdır ki; bizler nesli tükenen bir canlı türlerini değil, kıyıya vuran Aylan bebekleri, ilk kıblesini canı pahasına koruyarak bu uğurda can verenleri ve zulme karşı dik duran  kardeşlerimizi dert edinmemiz gerekir.

Muhammed Ensar AĞCA

YORUMLAR

  • 1 Yorum