Muhammed Ensar Ağca

Muhammed Ensar Ağca

Gündem, Siyaset

Ebabiller Geliyor!

04 Şubat 2020 - 16:41

Ebrehe’nin ordusu Mekke’ye girerken deniz tarafından, dahâ önce o bölgede hiç görülmemiş, kırlangıca benzer kuş sürüleri bir anda ortaya çıkarak Ebrehe ordusuna saldırmışlar, gaga ve pençelerinde taşıdıkları taşları ve çamurdan balçıkları Ebrehe’nin ordusunun üzerine bırakmışlardı. Onlar, kurumuş, paramparça olmuş ağaç yaprakları gibi dağılmışlardı. Rehberleri kaçmış, ordusu da kuş saldırısında telef olup feci şekilde ölmüşlerdi.

Kur’ân’da geçen “Tayran Ebâbile” ifâdesiyle ayaklarında salgın hastalık mikrobu taşıyan sürüyle Allah’ın, Ebrehe ordusunaebabil kuşlarını  musallat kıldığını belirtmektedir. Yeryüzünün en ihtişamlı ordusu ve hayvanları (filleri) ile gelen Ebrehe ve ordusunu Allah, bir ibret olsun diye gözle görülemeyen küçük canlılarla mikroplarla helâk etmiştir.

Bu gün modern çağ dediğimiz yirmi birinci yüzyılda ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa ve mukaddes değerlerimizi hiçe sayarak Kudüs’ün ABD’nin başkenti yapılması kararına sessiz kalamayız. Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın “ABD madem İsrail’i  bu kadar  seviyor o zaman  kendi topraklarından bir yer versin” sözü bize yıllar önceden bugünün tehlikesini göz önüne sermiştir.

Filistinliler için cehenneme dönüştürülmüş bir hayattan İsrail halkına cennet oluşturulamaz. Kudüs'ü İsrail'in bölünmemiş tek ve ebedi başkenti olarak ilan etmeyi düşünmek mümkün değildir.Biz biliyoruz ki "Onlar ağızlarıyla Allah'ın nûrunu söndürmek istiyorlar. Halbuki kâfirler istemeseler de Allah nurunu tamamlayacaktır."(Saff, 61/8)   Ancak Müslümanlar olarak ilk kıblemize sahip çıkmak sadece orada bulunan Filistin’li kardeşlerimizin değil tüm Müslümanların görevidir. . Nurullah Genç’in mısralarında ele aldığı üzere:

 “ Bin yüzlü Ebrehe’ler, kara filler geliyor

Şimdi devran değişti; ebâbiller geliyor”

Dizelerinde de belirtildiği üzere bizler elimizden geleni yapmadan Allah’a havale edersek bu gün ebabiller gelse siyonist İsrail’i değil ; zulüm karşısında susan sessiz İslam coğrafyasına kanat çırparlar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum