Muhammed Ensar Ağca

Muhammed Ensar Ağca

Gündem, Siyaset

Bu Gidiş Nereye?

30 Mart 2020 - 20:34

Aslında Korona değildir  bu kadar can alan; kıyıya vuran çocuk cesetlerinin sızlayışıdır belki. Belki de zulme sessiz kalmanın bir neticesidir bu musibet. Belki de Suriye’li bir çocuğun “Allah’a her şeyi anlatacağım ”demesiydi her şey. Müslümanlar rahat uykularında uyusunlar diye Filistinli gençlerin İsrailli askerlerle çarpışması, Filistinli kadınların zulme direnip ilk kıblesinden vazgeçmeme gayretine bizim sessiz ve sahipsiz kalmamızdır belki de herşeyin sebebi. 
Depremler değildir bu bizi sarsan; çöpten ekmek toplayan annenin yürek acısıdır. Bizi sarsan hergün sayıları artan ahlak dışı olaylardır. 
Çekirge istilası değildir bu gelen; Peygamber efendimiz komşuyu komşuya mirasçı kılacak şekilde ilişkilere değer verirken, komşuya canını dahi emanet edemeyecek hale gelmenin neticesidir bu gelen
Bu savaşlar sadece savaş değildir aslında; evinden, yurdundan mahrum bırakılan Allah ile arasında perde olmayan mazlumun yakarışlarıdır.
Afrika’da her gün  on binler açlıktan ölürken Avrupa’da insanların fazla yemekten hastalanmasının tezatıdır ve adaletsizliğidir bu durum. 
İki Müslüman tarafın tekbir getirerek birbirlerini katletmesinin acı karşılığıdır…
Çok su içiyor diye binlerce deveyi katleden sözde medenilerin pisliğinin sonucudur…
Kendi elimizle yakıp yıktığımız, talan ettiğimiz doğanın, evsiz bıraktığımız dilsiz yüzbinlerce aciz hayvanın bedduasıdır.. 
Ve en acısı da müşrikler Kabe’yi mancınıkla yıkmaya geldiklerinde, Kabe’de seller aktığında dahi tavaf yapılırken asırlardır Müslüman ’sız kalmayan Kabe’de artık tavaf yapılamamasıdır bizi yaralayan. Artık ümmetin tavaf etmeye bile layık görülmediğinin kahreden resmidir bu. Allah’ın bize hadi toplanın insanlık olarak zulme sessiz kalmayın, komşunuz aç iken siz tok yatmayın demenin bir uyarısıdır. 
“O halde Allah’ın hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz? “ derken hıçkıra hıçkıra ağlayan Kabe imamı yüreklerimizi parçaladı. 
“Ezanlar okundu bitti! Sonra da anonslar! 
“Halkımıza duyurudur Cuma namazı da dahil olmak üzere farz namazlar camide cemaat ile kılınmayacaktır, vakit namazlarınızı evlerinizde kılın! Şimdi sorgulayın bakalım bizler ne yaptık da Allah’ın evinin kapısı yüzümüze kapandı?
Lûtî’ler gibi eşcinselliğe sessiz mi kaldık?
Semûd kavmi gibi makam mevki ve mülk sahibi olup şükür yerine isyan mı ettik?
Yoksa Medyen kavmi gibi, ölçüde tartıda hile mi yaptık?
Ne oldu bize?
Rehavete mi kapıldık, haramı helal, helali haram mı gördük. Ne yaptık ki asırlar sonra Mescid-i Saadet kapısını kapattı bizlere. Ne oldu ki Cuma namazlarımızdan, kandil gecelerimizden mahrum kaldık. Bugün Mekke’de hüzün var,
Medine’de hüzün var,
14 asır sonra camilerde namaz kılamamanın hüznü var içimizde,
Ezanlardan sonra anonslar var, zulüm altında kardeşlerimiz var, virüs ile uğraşan dünya var..
“Allah’ım! Eğer bu kale de giderse senin için savaşacak, sana ibadet edecek kimse kalmaz” diyerek yakarışlarımız var, dört bir taraftan mücadele ettiğimiz dahili ve harici düşmanlarımız var. Allah’ım! Sen ülkemizi her türlü hastalıktan, fitne fesat ve anarşiden muhafaza eyle. 
Allah’ım! 
Bize hüznü sürura, şerri hayr’a çevirme iradesi ver Ya Rab!
Artık “Bu gidiş nereye? “ ilahi fermanına uyarak kendimizi muhasebe etme zamanı değil midir?
Nefsani istek ve arzulardan arınma vaktidir.
Ocak ayında Depremler, Seller, afetler. Şubat ayında şehitlerimiz var. Ve Mart ayında dünyayı eline alan virüs var. Bunlar hepimiz için ağır imtihanlardır. Her sözümüzde aynı cümleyi söylüyor aynı duayı ediyoruz. Allah bu acıları unutturacak daha büyük acılar göstermesin.

MUHAMMED ENSAR AĞCA

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • İbrahim Güngör
    1 yıl önce
    Yeğenim diline sağlık rabbim sağlık mutluluk ve acil şifalar versin inşAllah İslam aleminin uyanışına vesile olsun rabbim beterinden saklasın