banner56

Gündüz Gece - Karaman - 21 Kasım 2015

Gündüz Gece - Karaman - 21 Kasım 2015


Anadolu kültürünü tüm yönleriyle ekrana taşıyan Gündüz Gece, buram buram memleket kokan bölümleriyle ekrandaki yerini alıyor. Gündüz Gece bu bölüm İç Anadolu bölgesinin güneyindeki şehirlerden biri olan Karaman’dan izleyici karşısına çıktı. Ayrıca Karaman’ın Taşkale köyünden de eşsiz görüntüler ekrana geldi.

Halk müziğinin güçlü yorumcusu Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla ekrana gelen Gündüz Gece, Anadolu’nun doğallığını koruyan köşelerinden özlenen görüntülerle izleyici karşısına çıkmaya devam ediyor. Gündüz Gece, bu bölüm izleyicilerine önemli bir ticaret, kültür ve sanat merkezi olan Karaman’dan renkli görüntüler sundu. Kürşat bu bölüm soluğu Taşkale köyünde aldı. Karaman’ın ustaları, tarihi Tartan konağında, konağın tarihçesi ve mimarisindeki işlevsellik hakkında bilgi verdi. Programda elma hasadı ve kullanım alanlarıyla ilgili önemli bilgiler yer aldı. Köylülerle eğlenceli bir hasat sohbeti izleyiciye aktarıldı.

Türkiye’yi köşe bucak gezip, gizli kalmış güzellikleri gün yüzüne çıkaran Gündüz Gece, yöresel yaşamlardan kesitler, türkülere konu olan efsaneler, lezzetli yemekler, bölge halkıyla sıcacık sohbetleri Kanal 7 ekranlarında izleyicisine ulaştıracak.

Anadolu esintilerini ve Anadolu insanının içtenliğini en keyifli şekilde bünyesinde barındıran ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 23:00’te Kanal 7’de.
Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2018, 22:50
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22