banner56

105 Yaşındaki Ülfet Teyze Vefat Etti

Aslen Sudurağı ( Sıdırva) olup Derviş Çalışkan Eşi 105 yaşındaki Ülfet Çalışkan vefat etti.

105 Yaşındaki Ülfet Teyze Vefat Etti

Merkeze bağlı Sudurağı beldesinde yaşayan ve 30 haziran 1914 doğumlu, beldenin en yaşlısı olarak bilinen Ülfet Çalışkan'ın vefat ettiği öğrenildi.

Evinde düşmesi sebebiyle kalça kemiği kırılan Çalışkanın ameliyat sonrası yoğun bakıma alındıktan sonra vefat ettiği öğrenildi. Sudurağın'da en yaşlı olarak herkes tarafından biliniyordu 105 yıllık yaşamına gözlerini yumdu. Cenazesi Yarın Öğle namazına mütakip Sudurağı Kasabasından kaldırılacak.

Vefat eden Ülfet Çalışkan'ın Kendisi gibi yaşlı Eşi Derviş Çalışkan çocukları Hasan Hüseyin, Adem ve Reyhan, Gonca perde Yıkama Sahibi Derviş Çalışka'nın dedesi.

Karaman.org ve Karaman TV Ailesi olarak Merhuma Allah'tan Rahmet, Kederli Ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

KUNTOĞLU ZİYARET ETMİŞTİ

Geçen yıl mart ayında Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, bir proje kapsamında “Bizim değerlerimizde büyüklerimize saygı esastır. Dinimizde de sılayı rahim yani eş dost ve akraba ziyaretleri bir gerekliliktir. Bu çerçevede bugün Derviş Amcamız ile Ülfet Teyzemizin evine misafir olduk. Öğrencilerimizde yardımlaşmayı, birlik ve beraberlik duygularını güçlendirmek adına yapılan bu ziyarette emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” demişti.

Ziyaret esnasında İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ve öğrencilerle sohbet eden Derviş Amca’yla Ülfet Teyze’nin yaşamış olduğu mutluluk gözlerden kaçmadı.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2019, 21:32
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22