banner56

Şehit Bedirhan Bebek ve Annesinin Katilleri Yakalandı

31 Temmuz 2018 tarihinde Kalana Üs Bölgesi Yolunda Patlayıcı Madde Tuzaklanarak Düzenlenen Saldırıda Şehit Olan Nurcan KARAKAYA ve bebeği minik Bedirhan'ın Faili Teröristler Yakalandı

Şehit Bedirhan Bebek ve Annesinin Katilleri Yakalandı

Yüreklerimizi derinden sarsan, minicik bebeği ile birlikte eşinin yanına giden Nurcan KARAKAYA geçtiğimiz sene 31 Temmuz 2018'de şehit edilmişti.

Bu acı olayın üzerinden tam hemen hemen 10 ay geçti. Türk askeri bu acıyı sinderemedi, sindiremezdi de. Bu kadar alçalan kansılara bir ders verilmeliydi. Girdiği her çatışmada Bedirhan bebeği gözlerinin önüne getiren Türk askeri her zamankinden daha hırslı çarpıştı. Artan terör operasyonları neticesinde PKK'nın dağ kadrosu deşifre edilerek tek tek gebertildi.

Bugünde güzel haber Diyarbakır ve Hakkari'den geldi.

Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne gelen bir ihbar doğrultusunda terör örgütü PKK’nın dağ kadrosundan olan ve Diyarbakır il merkezinde olduğu bildirilen Rojevin kod adlı E.S. isimli teröristin akrabasının evinde saklandığı öğrenildi. Harekete geçen güvenlik güçleri B.B.’yi adresinde yakalayarak gözaltına aldı. B.B., yapılan işlemlerin ardından sevk edildiği adli mercilerce adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı. Ardından yapılan çalışmalar neticesinde terör örgütü PKK mensubu E.S., bugün öğlen saatlerinde İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen operasyonda gözaltına alındı. 

Terörist E.S.’nin emniyetteki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi. 
Teröristin, 31 Ağustos 2018 tarihinde Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Büyükçiftlik köyü Varkevik tepe bölgesinde Uzman Jandarma Kademeli Çavuş Serkan Dökmeci'nin şehit edilmesi olayında bombayı hazırlayıp patlatan, 31 Temmuz 2018 tarihinde Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Kadiköy köyü Kalana tepe üst bölgesine Nurcan Karakaya ve oğlu 10 aylık Bedirhan Mustafa Karakaya'nın şehit edilmesi olayında bombayı hazırlayıp patlatan kişi olduğu kaydedildi. 

Hakkari Valiliğinden yapılan açıklamada;

"İl Jandarma Komutanlığı görevlilerimizce PKK/KCK bölücü terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik olarak yürütülen çalışmalar kapsamında, 11 Mayıs 2019 günü Yüksekova ilçesi Yeniışık köyünde 3 bölücü terör örgütü mensubu yakalanarak gözaltına alınmıştır. Yakalanan örgüt mensuplarından Serhildan Gever kod adlı Yavuz Bozkurt’un birçok eyleme katıldığı ve 31 Temmuz 2018 tarihinde Kalana Üs Bölgesi yoluna patlayıcı tuzaklayarak Nurcan Karakaya ve bebeği Bedirhan Karakaya’nın şehit edilmesi olayının üçüncü faili olduğu tespit edilmiştir. Konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir." denildi.

Bu operasyonda emeği geçen ve katkısı olan bütün askeri personele tüm Türkiye olarak teşekkürlerimizi ve minnetlerimizi sunarız. Allah Türk askerini korusun ve kollasın.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 02:42
banner80
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bayram
Bayram - 10 ay Önce

Keşke öldürselerdi bu Ermeni tohumlarını yarın pişmanız diyecekler

SIRADAKİ HABER

banner23

banner22